kamera kayıt cihazı görüntü gelmiyor

görüntü-gelmiyor

kamera kayıt cihazı görüntü gelmiyor

Kamera kayıt cihazlarında sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi görüntü kısmında çarpı olarak kayıtların görünmemesi bunun çeşitli nedenleri olduğu için tarafımızdan detaylı inceleme yapılarak sorunun tespit edilmesi gerekmektedir. kamera kayıt cihazı görüntü gelmiyor

Görüntü sizin için önemli ise amatör müdahalelerden kaçmalısınız profesyonel olarak görüntü kurtarma yardımı almanız gerekmektedir. Amatör müdahaleler diskin kurtarılma başarı oranını düşürmektedir.

cctv dvr kamera kayıt cihazları 7/24 çalıştığı için belki 5 ay sonra işiniz olduğunda kamera kayıt cihazını açıp görüntüyü kontrol etmek zorunda kalırsınız.

Kamera kayıt kurtarma başlangıç ücreti 1.000 $ + KDV dir. Disk Kapasitesi ve soruna bağlı fiyat artmaktadır.

Peki kamera kayıt cihazını açtınız ve görüntü yok gelmiyor ? ne yapacaksınız ?

  1. Önemli görüntüye erişmek için öncelikle kamera kayıt kutusunu kontrol edersiniz ancak görüntünün gelmediğini anlarsınız.
  2. Aslında asıl sorunun kamera kayıt cihazında değil görüntüyü depolayan harddiskte olduğunu anlarsınız.
  3. Bu durumda kesinlikle harddiske hiç bir müdahale etmeden profesyonel destek alarak görüntülerin kurtarılması için çalışmalar yapılması gerekir.

Genelde harddisk sürekli çalıştığı için elektrik gidip gelmesi sonucu veya yüksek ısıdan dolayı bozulabilmektedir. Bu durumda yapacağınız birşey bulunmaz. Burada en önemli olan şey amatör müdahale yapılmamasıdır. Çünki yapılan her yanlış görüntülerin geri gelmesine yaramayacaktır.

Bazı kullanıcılar kamera kayıt cihazını kullanırken ayarlarından yanlışlıkla görüntülerin kayıp olmasına sebebiyet vermektedir. Bu gibi durumlarda görüntü kısmi olarak veya tamamı kurtarılabilmektedir.

Güvenlik Kamerası Görüntü Sorunları ve Çözümleri

Yetersiz güç akımı gelmesi

yetersiz güç ve dengesiz güç akımı elektrik kesintisinden farklıdır. Güç dalgalanması meydana gelir cihazın çalışma ihtiyacından daha az güç voltaj geldiğinden dolayı harddisk ve cihaz zarar görebilmektedir. Genellikle siyah gibi ekran ya da gidip gelen görüntüler kendini gösterir.

Yetersiz güç kaynağının bazı yaygın nedenleri şunlardır

  1. Eski veya hasarlı güç kablolarından kaynaklanan sorunlar.
  2. İyi bir şekilde bağlanamamış gevşek kablo uç bağlantıları.
  3. Poe switch veya Poe enjektörlerin çalışmama sorunları.
  4. Kablonun aşırı derecede çok uzun olması veri akışının verimsizleşmesi veya bir kabloda aynı anda çok sayıda kameranın çalışmasından dolayı gelen kablo güç sinyalinin bozulmasına neden olması gibi sorunları içermektedir.

Bu gibi sorunlar yaşıyorsanız çözümü bu şekilde bulabilirsiniz veya profesyonel görüntü geri getirme kurtarma hizmeti alabilirsiniz.

 


Etiketler: