Seagate Expansion 2 TB Taşınabilir Disk

Taşınabilir harici harddisk ve hard disk veri kurtarma hizmeti. Arızalı, bozuk, çalışmayan seagate harddisk veri kurtarma başarı oranı %95 dir. Veri kurtarma merkezimizde detaylı olarak disk analizi yapıyoruz. Seagate Expansion 2 TB USB 3.0 Taşınabilir Disk STEA2000400

Seagate Expansion Modelleri

  • Seagate Expansion STEA2000400 2TB 2.5 İnç Taşınabilir Harddisk
  • Seagate Expansion 2TB 2.5″ USB 3.0 Taşınabilir Disk STEA2000400
  • Seagate Expansion Portable 2 TB STEA2000400 2.5″ USB 3.0 Taşınabilir Disk
  • Seagate 2TB Backup Plus Slim 2.5″ USB 3.0
  • Seagate Expansion 2TB 2.5″ Usb 3.0 STEA2000400 Taşınabilir Harddisk Siyah

Genel olarak en çok tercih edilen taşınabilir harici harddisk seagate slim modellerdir. Bir çok kullanıcı tarafından çantada veya iş, ev olarak aktif olarak kullanılan modellerdir. Anca bu disklerin içerisinde ne kadar önemli bilgiler olsa da disk fiziksel veya yazılımsal olarak bir gün bozulabilmektedir. Bozulma esnasında en değerli verilere ulaşamaya bilirsiniz.

Genel olarak seagate slim model yaşanan sık sorunlar şu şekildedir;

  1. Kullanıcı tarafından yere düşürme sonucu oluşan sorunlar.
  2. Kullanıcı tarafından usb bilgisayar taraflı güvenli çıkış yapmadan kullanmak.
  3. Dış çevre faktörleri, yüksek alçak ısı gibi.
  4. Yüksek, alçak akım. Elektrik girip gelmesi gibi.
  5. Sürekli tıkırtı veya bip sesi çıkartması.

Seagate 2 TB modellerin veri kurtarma işlemi diğer harddisklere göre daha zordur ve titizlik isteyen bir işlemdir. Disk yapısı slim yani çok ince olduğu için kafa vurma gibi sorunlarda özel cihaz ve özel uç değiştirici ile işlem yapılması gerekmektedir. Bu nedenle diğer modellere göre veri kurtarma fiyatı daha yüksek çıkmaktadır.

blank

Seagate slim serisi yukarıda görmüş olduğunuz özel kafa değiştirme aparatı ile yapılmaktadır. Özel cihaz, kafa değiştirici, ve cleanroom(temiz oda) ve mühendis bir ekip ile profesyonel olarak okuyucu uç değiştirilerek kurtarma işlemi yapılmalıdır. Bu diskler amatör olarak kullanıcısı tarafından merak edilerek kesinlikle açılmamalıdır. Aksi taktirde veri kurtarım başarı oranı düşecek hatta kurtarılma ihtimali sıfıra düşecektir. Bilgisayar seagate slim seri model diskinizi görmüyor ise diskinizin fiziksel veya yazılımsal olarak bozulduğu anlamına gelmektedir ve daha fazla müdahale etmeden profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Doğru ve ilk müdahale çok önemlidir.

 


Etiketler: , , , ,