Çizilen Harddiskten Veri Nasıl Kurtarılır ?

ÇİZİLEN HARDDİSKTEN VERİ KURTARMA

Profesyonel mühendis ekibimiz ile arızalı diskinizi ücretsiz analiz yaparak sorunlarını tespit ediyoruz. Sorun tespitin ardından tarafınıza sorun hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Onay verirseniz veri kurtarım işlemine geçiyoruz. Yüksek başarı oranı ile veri kurtarma hizmeti. Hard disk, ssd disk, usb bellek, hafıza kartı, anakartı yanan telefon, yere düşen harddisk, taşınabilir harici harddisk tüm veri depolama cihazlarından veri kurtarma hizmeti veriyoruz.

Çizik Plaklardan Veri Nasıl Kurtarılır ?

Çizikli plaklardan veri kurtarımı yapılabilmektedir. Çizik olan plakaların veri kurtarım oranı kısıtlıdır. Yani kısmi veri kurtarımı yapılmaktadır. İşleme başlamadan önce müşterimize istediği klasör, dosya isimleri sorulur ve istenilen verilerin kurtarılmasına yoğunlaşılır.

Plak çizikleri okuyucu uç disk içersinde kırılıp plak yüzeyinde dönmesi sonucunda oluşan bir etkendir. Genel de yere düşme sonucu okuyucu kafa plak kısmına çarparak kafa kırılması dediğimiz sorun meydana gelmektedir. Resimde gördüğünüz gibi plak çizilmiştir. Bazı müşteriler sorun esnasında bilinçsiz bir şekilde diski onarmak için içini açmaktadır. Harddisk amatörce bir şekilde kesinlikle açılmamalıdır. Veri kurtarma profesyonellik ve özel imkanlar gerektiren bir işlemdir. Unutmayın ki çizik plaktan veri kurtarım hem maliyeti hem veri bütünlüğünün kurtarılmasını etkilemektedir. Aşırı derin çiziklerde maalesef veri kurtarımı yapılamamaktadır. Acil veri kurtarma olarak ücretsiz disk hasar tespiti hizmetimizden yararlanıp diskinizin sorununu öğrenebilirsiniz.


Etiketler: , ,