Taşınabilir Harici Harddisk Veri Kurtarma

6.bk

Genel Olarak Yaşanan Harici Disk Sorunları

 1. Yanlışlıkla Yere Düşen Hard Disk
 2. Çanta içinde ezilme ve baskıya maruz kalması
 3. Usb Güvenli Çıkış Yapılmaması, Raw Formata Dönüşmesi
 4. Amatör Kurtarma Çalışmaları (disk içi açılması, veri kurtarma programları ile yanlış müdahale)
 5. Yanlışlıkla Biçimlendirme, Pcb kart sorunları, Harddisk Parametre Hatası
 6. Kullanıcı Hataları, Elektrik gidip, gelmesi sürekli kesinti
 7. Uygulamalardaki Hatalar, Aşırı Sıcak ve Soğuk Isı Ortamı
 8. Kötü Amaçlı Yazılımın Neden Olduğu Hatalar Virüs Gibi
 9. Okuyucu Uç Plak Okuma İşlevini Yitirmesi (Fiziksel Sorun)
 10. Disk İçindeki Metal Plaka Çizilmesi, Bad Sector, Mekanik Arızalar, Mantıksak Döngü Hataları
 11. Motor Sıkışması, Yüksek Elektrik Voltaj Sorunu, Sıvı Teması, Elektrik Kesintisi
 12. Bilgisayarım bölümünde sürücü yükleniyor gibi oluyor ancak sürücü harfi gelmemesi ve bilgisayarın donması.
 13. Tv, mobil telefona bağlanarak otomatik olarak disk içinin biçimlendirilip silinmesi.
 14. Düşme sonucu disk içersinden bip bip, tık tık, sürtünme sesi gelmesi.
 15. Disk ışığı yanıp sönüyor ancak bilgisayar tarafından görünmemesi.

 

Harici Diskler Neden Bozulur? 

Günümüzde sıklıkla kullandığımız harici diskler, nihayetinde teknolojik bir aygıt olduğu için hasar görebilmektedir. Harici diskte meydana gelen arızalar içerisinde bulunan verilerin silinmesine de yol açacağından, kullanıcıların müdahale etmemesi gerekir. Harici disklerden silinen, biçimlendirilen verileri geri getirilmeye çalışılmadan önce, veri kaybına neden olan sorun tespit edilmelidir. Ancak bu şekilde işe yarayan bir çözüm önerisi sunularak, silinen veriler geri getirilebilir. Yere düşen harddisk veri kurtarma harici kurtarma hizmeti vermekteyiz. Harici diskinizi yüksek bir yerden düşürdüğünüzde, ani bir darbe geldiğinde veya çok sıcak bir ortamda uzun müddet bıraktığınızda harici diskiniz zarar görebilir. Bunun dışında harici diskinizde meydana gelen yazılımsal bir sorun da, verilerin silinmesine yol açabilmektedir. Harici disk arızalarına neden olan son durum ise virüs bulaşmasıdır. Riskli yazılımlar nedeniyle bulaşan virüsler, harici diskinizdeki verilerin silinmesine neden olabilir. 

Taşınabilir harici disk ışığı yanıyor ve bilgisayar görmüyorsa, diskinizden tıkırtı, sürtme sesi geliyor çalışmıyorsa endişelenmeyin fiziksel ve mantıksal sorunlu disklerden tüm değerli dosyalarınızı kurtarıp geri getiriyoruz. External usb taşınabilir harici disk yere düşme sonucu olan arızaları onarıp verilerinizi kurtarıyoruz.

Arızalı harici diski detaylı olarak inceleyip, sorun tespit ediyoruz. Harici harddisk tamiri yüksek başarı oranı ile verilerinizi kurtarıyoruz. Harici hard disklerde genel olarak müşterilerimizden yere düşme sonucu tık veya bip sesi geliyor şeklinde disk sorunları şikayeti almaktayız. Metal dış kapağı açılmadığı sürece yüksek başarı oranı ile verileri kurtarmaktayız.

Harici hard disk lerde yaşanan diğer sorun diskin yanlışlıkla biçimlendirilmesi, silinmesi ve raw formatına dönüşmesidir. Özel algoritma ve cihazlarımız sayesinde yüksek başarı oranı ile veri kurtarma hizmeti veriyoruz. 

taşınabilir harici disk 1

Harici Diskten Veri Kurtarmak Mümkün Müdür? 

Harici hard disklerden veri kurtarmak büyük ölçüde mümkündür. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte, silinen, biçimlendirilen ve fiziksel sorunlu disklerin verilerin birçoğu geri getirilebilmektedir. Ancak bu geri getirme işleminde de dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Harici diskteki verilerin zarar görmesine neden olan kazalar, harici disk kurtarma işlemi gerektirir. Örneğin, harici diskte fiziksel zarar sonucu bir arıza meydana geldiyse, bu şekilde verilerin geri getirilmesi için tarafımızdan detaylı disk analizi yapılarak disk sorunu tespit edilip doğru müdahale edilmesi gerekmektedir. Ancak virüslerin ve yazılım hatalarının sildiği veriler, fiziksel zarara nazaran özel geliştirmiş olduğumuz algoritma ve yazılımsal olarak kurtarılmaktadır.

Harici Diskten Veri Kurtarma Nasıl Yapılır? 

Harici diskten veri kurtarmak, için hasarlı harici diski veri kurtarma laboratuvar merkezimize getirmeniz gerekmektedir. Diskiniz veri kurtarma merkezimize ulaştıktan sonra mühendis ekibimiz tarafından detaylı analiz incele işlemi yapılarak sorunlar tespit edilir. Sorun tespitinin ardından tarafınıza bilgi verilerek onay alınır ve veri kurtarma işlemine geçilir.

Harici diskinizde düşündüğünüzden daha kompleks sorunlar olabilir. Sabit diskteki verileri; Veri Kurtarma Merkezi firmamız, tüm marka ve sunucuların IDE, EIDE, SATA, SAS ve SCSI sabit diskleri, masaüstü ve dizüstü bilgisayarları ve dizüstü bilgisayar modellerini içeren sabit disk ve işletim sistemi kurtarma hizmetleri sunmaktadır. Taşınabilir Harici Harddisk Tamiri adı altın da sadece bozulan harddisk veri kurtarma işlemi yapılmaktadır.

Yüzey hasarı çizilmiş sabit disklerden veri kurtarımı yapılmaktadır. Ancak kısmi veri kurtarımı veya düşük başarı oranı ile yapılmaktadır. Maddi kullanım gerekiyorsa, müşteriye bilgi verilir ve donör diskin fiyatı müşteriye tahsil edilir. Bu gibi durumlarda harici diske fiziksel bir müdahalede bulunmak kesinlikle kaçınılması gereken bir davranıştır. İçi açılan veya darbe alan harici harddisk kurtarma işlemi yapmak oldukça zordur.

Fiziksel sorunlu disk lerin harddisk tamiri adı altında sadece içerisindeki veriler kurtarılıp, boş bir harddiske veriler aktarılabilmektedir. Fiziksel sorunlu disklerin ileride tekrar arızalanabilme ihtimali olacağından dolayı tamiri yapılmasını önermiyoruz. Harici harddiskten silinen dosyaların kurtarma başarı oranı oldukça yüksektir. Bozulan, çalışmayan veya arızalı harddisk bozuldu ise amatör kurtarma müdahalesi edilmemesi önerilmektedir.

Harddisk biçimlendirme uyarısı veriyorsa biçimlendirmeden içerisindeki verilerin kurtarılması mümkündür. Çeşitli sektör okuma, mantıksal ve fiziksel sorunlara bağlı olarak diski kullanabilmek için biçimlendirmeniz gerekmektedir şeklinde uyarı alabilirsiniz. Raw formatına dönüşün harddisk klasör şeklinde kurtarılması özel cihaz ile yapılabilmektedir. Raw olan harddiske amatör müdahale edilmemesi gerekir.

Veri kurtarma durumlarına yol açan veri kaybının nedenleri değişebilir. Veri kaybının ana nedenleri arasında çeşitli nedenlerle; kullanıcı hataları, ekipman hataları, çökmeler, kötü amaçlı yazılım hataları, uygulama hataları ve donanım hataları düşünülmelidir. Taşınabilir harici ssd disk veri kurtarma işlemi yapılmaktadır.

Uzun yıllardır bu alanda faaliyet gösteren firmamız fiziksel zarar alan ya da dijital ortamda zarar görmüş disklerinizi hassas çalışmalar neticesinde maksimum olacak şekilde verileri kurtarabilmektedir. Son teknoloji ekipmanlarımız sayesinde çok büyük zarar gören disklerde bile yüksek verimlilikle kaybolan ve zarar gören verileri kurtarabilmekteyiz. Sizin için önemi olan disklerin geri kurtarılmasını istiyorsanız bu sektörde uzun yıllardır hizmet veren profesyonel teknik ekibe sahip firmamıza ücretsiz bir şekilde danışabilirsiniz.