USB Bellek Kurtarma

usb bellek veri kurtarma

USB flash sürücüler, kullanım kolaylıkları nedeniyle günümüzde en yaygın kullanılan ve pratik cihazlardır. Çok çeşitli marka ve modellerde USB depolama aygıtları mümkündür. Taşıma kolaylığı ve küçük boyut, bu aygıtları veri aktarımı için sık sık kullanmanızı da sağlar. Tabii ki, flaş kurtarma kullanımı genellikle yapılır.

Yazılım veya donanım flash sürücülerindeki sorunlar, flash bellekten veri kurtarma ihtiyacına yol açar. Neredeyse her gün, özellikle veri iletimi için ev ve işyeri arasında hareket etmeleri, çeşitli nedenlerden dolayı bu küçük cihazlara zarar verebilir. Bu nedenle, bir dosyayı flash bellekten geri yükleme denemelerinde bulunan verilere erişmek mümkün değildir. Ancak firmamız USB bellek kurtarma işlemleri ile destek vermektedir. Artık dosyalarınızı kaybetme konusunda sıkıntı yaşamanıza gerek kalmayacaktır.

Hasarlı Flash Bellek Kurtarma

Belgeler, müzikler, videolar ve fotoğraflar gibi verileri ve verileri sakladığımız bu taşınabilir cihaz, kullanım kolaylığı sunuyor. Ancak, çeşitli riskler nedeniyle başarısız olabilirler ve hasarlı flash dosyalarının kurtarılmasıyla veri kurtarma gerektirebilirler. Çünkü basit bir arıza bile saklanan verilerin ve verilerin kaybına neden olabilir. Böyle bir durumda, panik olmayacak ve derhal zarar görmüş flash belleği firmamıza göndermeniz yeterli olacaktır. Bu konuda uzmanlarımız USB bellek kurtarma isteğinizi en kısa zamanda gerçekleştirecektir.

Hasar, arıza, virüs etkileri, yanlışlıkla silinen dokümanlar, hasarlı dosyalar, USB bellek tarafından sıklıkla yaşanan veri kayıplarıdır. Virüs, bu çalışmaları yürütmenin sebeplerinden biridir. Virüs riski yüksek olduğu için USB sürücüler en önemli cihazlardır.

Çok sayıda bilgisayara bağlanabilmeleri ve bu bağlantıların kesilebilmeleri, flash sürücüden sık veri kurtarma işleminin bir başka nedenidir. Bir bilgisayardaki kötü amaçlı yazılım bu cihaza saniyeler içinde ulaşır. Bu, veri erişimini önler, böylece dosyaları flash bellekten kurtarmak bir zorunluluk haline gelir. Bazı durumlarda, basit bir donanım hatası nedeniyle bu sorunlar ortaya çıkabilir.

usb veri kurtarma

USB Sürücüden Veri Kurtarma İşlemi Profesyonelce Yapılmalıdır

Örneğin, PC USB belleği algılamıyor. Bu durumda, okunmamış flaş kurtarma çabaları devreye girer. Ancak şu anda tüm flash bellek kullanıcılarını uyarmalıyız. Herhangi bir nedenle bir USB depolama aygıtındaki verilere erişemiyorsanız, hiçbir zaman rasgele müdahale etmemelisiniz.

USB’nin açılmasına yol açabilecek bu bilinçsiz müdahaleler, bozuk bir flash sürücüyü kurtarmak için sorun yaratır. Bu, daha fazla verinin bozulmasına neden olur ve bu nedenle, tüm girişimler profesyonel girişim tarafından kurtarılabildiğinde, bu müdahale tabloyu değiştirir. Bu nedenle, hasarlı bir USB’yi kurtarırken daha az veri elde etmek bile mümkün olabilir. Sonuç olarak, veri kaybı yaşıyorsanız veya bir USB sürücü kullanamıyorsanız, şirketimizle bağlantıya geçmek mantıklı olur.

USB sürücü, filmler, müzikler, fotoğraflar, videolar, belgeler ve her türlü belge için flash sürücüler için dosya kurtarma işlevlerine sahiptir. Bu işi en kısa sürede uzman ekibimiz ve kullandığımız özel cihaz ve yazılımlarla USB bellek kurtarma işlemini tamamlıyoruz.

usb bellek kurtarma işlemi silinen fotoğraf, video, word, excel dosya gibi dataların geri getirilmesi yani kurtarılma hizmetidir. Fiziksel sorunlu usb flash bellek özel cihaza çipler bağlanarak dosya kurtarma işlemi yapılmaktadır. Silinen veya biçimlendirilen usb flash bellekler profesyonel özel cihaz yardımı ile yüksek başarı oranıyla geri getirilmesi yapılmaktadır.

Sık yaşanan usb flash bellek sorunları şu şekildedir

  1. Bilgisayardan güvenli çıkış yapmadan usb belleğin direkt olarak çıkartılması.
  2. Bilgisayar usb giriş kısmına yanlışlıkla çarparak giriş kısmının kırılması veya bükülmesi.
  3. Cepte veya çantada taşıma sonucu baskıya maruz kalması.
  4. Nand çip fiziksel sorunlar.
  5. Suya veya yere düşmesi usb belleğe fiziksel olarak zarar vermektedir.
  6. Usb flash bellek ışığı yanıyor ancak bilgisayarım tarafından görmüyorsa fiziksel bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.
  7. Virüs veya benzeri kötü yazılımlar tarafından usb bellek içerisi boş gözükmesi yani silinmesi.
  8. Yanlışlıkla bir dosyanın silinmesi veya biçimlendirilmesi.

Usb flash bellek sık yaşanan sorunlar listelenmiştir.

yanlışlıka veya isteyerek silinen usb flash bellekten fotoğraf, video gibi dosyaların geri getirilme kurtarma işlemidir.

Fiziksel Olarak Zarar Görmüş USB Flash Bellekten Nasıl Veri Kurtarılır?

Bozuk veya çatlak flash bellek, hafıza kartı, hatalı konektör, kayıt kartı, NAND bellek yongası gibi fiziksel bir hata yaşarsanız, hasarlı cihazlardan veri kurtarma işlemi için uzman desteğine ihtiyacınız vardır. Siz veya diğer uzmanlar tarafından yapılan yanlış müdahale, veri kurtarma işleminde daha fazla bozulmaya yol açabilir. Bu alandaki uzmanları bünyemizde barındıran ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızdan birine bir USB sürücüsü verirseniz, veri kaybıyla USB bellek kurtarma işlemi sayesinde baş edebilirsiniz.