• info@acilverikurtarma.com
  • veri-kurtarma-iletisim-telefon
  • veri-kurtarma-iletisim
  • disk-takip

Hafıza Kartı Kurtarma

hafıza kartı veri kurtarma

Cep telefonlarında, bilgisayarlarda ve özellikle de dijital kameralarda kullanılan hafıza kartlarına verilen hasar günlük yaşamda oldukça rahatsız edici olabilir. Hafıza kartı tekrar tekrar takılsa da okunaklı değil veya kartın takıldığına dair herhangi bir işaret yok. Hasarlı olarak kabul edilen hafıza kartları zarar görmemişse, hafıza kartı kurtarma işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Hafıza Kartı Kilidi

Bazen zarar gördüğünü düşündüğünüz bir hafıza kartının hafıza kartı kurtarma yöntemi ile kurtarılması mümkün olmaktadır. Tüm hafıza kartlarında güvenlik için bir kilitleme mekanizması vardır. Yazmaya karşı korumak için SD kartlar kilitlenebilir. Dosyanın üzerine yazmak veya silmek istiyorsanız, kartın içindeki bilgiler okunabilir, ancak buna izin verilmez. Kilitli bir SD karttaki bilgiler sadece okumak için açılır ve sadece diğer ortamlara kaydedilebilir. Bellek kartına yazmada sorun varsa, kart kilidini kontrol ettirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Windows’ta SD Kartı Kontrolü

SD kart Windows işletim sisteminde düzgün çalışmıyorsa, sisteme yerleşik sistem araçları kullanılarak düzeltme yapılabilir. Bu konuda uzmanlarımız kısa sürede sizin için çözüm oluşturabilir. Windows işletim sisteminde, komut ekranı ile ilgili yenilemeler yapmaktayız. Çoğu kullanıcı komut yürütme ekranında, ilgili disk için hafıza kartı kurtarma adına “chkdsk” komutu ile sistem taramasını gerçekleştirmekte ve bu şekilde bazı durumlarda hafıza kartına daha fazla zarar verebilmektedir. Ardından seçilen disk ile, Windows işletim sistemindeki yerleşik disk denetleyicisi kullanarak tarama yapmaktayız. Chkdsk aracı, bozuk bölümler, eksik kümeler, dikişli dosyalar ve dizin hatalarıyla ilgili sorunları bularak çözüm bulsada çoğu kullanıcı tarafından yanlış kullanıldığından dolayı verileri bozmaktadır.

Macos’ta SD Kartı Kontrolü

Mac’lerde ayrıca MacOS işletim sistemi için yerleşik bir disk yönetimi ve sorun giderme uygulaması için özel yöntemlerimiz vardır. Uzman ekibimiz ve teknolojik araçlarımız, SD kartı tarayacak ve bulunan sorunları gidermeye çalışacaktır.

SD Karttan Veri Kurtarmak İçin

SD karttaki dosya ve klasörlere erişim hala sorun çıkarıyorsa, nokta atışı bir analiz yapmamız için bizimle iletişime geçebilir ve ilerleyen zamanlarda oluşacak sorunları bile önlemek için uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Bu uzman ekibimiz bilgisayarınıza erişim sağladıktan sonra, sorunun oluştuğu diski tarayarak verileri kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Firmamız veri hafıza kartı kurtarma ve adli bilgi hizmetleri bellek kartlarından, USB sürücüsünden, hafıza kartlarından, flash kartlardan, dijital kameralardan, video kameralardan, yanlışlıkla silinen, kaybolan, formatlanan, kaybedilen, açılmamış, hasar görmüş, biçimlendirilmiş ve biçimlendirilmemiş dosyalar, fotoğraflar, AVCHD ve MTS, M2TS, videolar, klipler ve her türlü değerli veriyi % 90’a varan bir başarı olasılığıyla değerlendirerek servis seviyesine bağlı olarak kısa zaman da verileri kurtarabiliriz.

Veri Kurtarma İşlemlerinde Öncüyüz

Cep telefonlarından, akıllı telefonlardan, kameralardan, video kameralardan ve tabletlerden çektiğimiz tüm fotoğraflar ve videolar dijital formatlarda saklanır. Modern teknolojiler, çalışma süremizi azaltmak ve yaşam rahatlığını artırmak gibi birçok avantaj sunar. Ancak, hatıralarımızı, fotoğraflarımızı, videolarımızı ve kişisel ve ticari verilerimizi dijital biçimde saklamak, iş bittikten sonra ortaya çıkan birçok tehlikeyle doludur. Hiçbir teknolojinin veya koruma yönteminin risk altında olmadığını söylemek doğru olmaz. Bu anlamda, verileri dijital ortamda depolamak aynı zamanda birçok risk taşır. Verileri dijital ortamda yedeklemek sadece veri kaybı olduğunda mümkün değildir.

Dijital teknolojinin tanıtılması beraberinde birtakım gereksinimler getirmiştir. Çağımızda, video kayıt kolaylığı ile fotoğraf çekmek kolaydır; Cep telefonları, akıllı telefonlar, dijital kameralar, dijital kameralar, tabletler gibi birçok cihaz hayatımıza girmiştir. Çağın gerekliliklerini yerine getirdik ve verileri saklayan elektromanyetik, optik ve mekanik cihazların özel fonksiyonlarını, ana fonksiyonlarını ve teknik detaylarını inceledik ve müşterilerimize en iyi hafıza kartı kurtarma hizmetlerini sağlayarak sizler yardımcı olmayı seviyoruz.