sd hafıza kartından silinen fotoğraf video kurtarma

sdcart

sd hafıza kartları veri depolamada en çok kullanılan belleklerdir. Çoğu android işletim sistemli veya bilgisayarlarda harici olarak kullanılan hafıza kartlarının içinde fotoğraf, video ve dosyalar depolanmaktadır. Tüm marka ve kapasiteli sd hafıza kartlarına kurtarma geri getirme hizmeti vermekteyiz.

Hafıza kartından veri kayıp türleri nelerdir ?

Genel olarak hafıza kartları küçük olduğundan dolayı bazen telefon cihazlarından çıkartılarak cepte veya çanta cüzdan içersinde taşınmaktadır. Buda cüzdan içersinde esnemeden dolayı çatlak kırılma meydana gelmektedir. Kırılan hafıza kartı cihaz üzerinde çalışmamaya başlamaktadır. Ayrıca hafıza kartları elektriksel devre üzerinde çalıştığından dolayı en ufak kısa devreden dolayı bozulmaktadır. Hafıza kartları cihazlara sürekli tak çıkar yapılıyorsa esneme veya yıpranmadan dolayı fiziksel olarak zarar görebilmektedir. Bunlara dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Hafıza kartı veri kurtarma nasıl yapılır ?

sd hafıza kartlarından veri kurtarma özel cihaz ve çeşitli metotlar ile tarafımızdan profesyonel olarak yapılmaktadır. Spider ismini verdiğimiz özel cihaz ile titiz bir şekilde devre bağlantısı ile hafıza kartından veri okunması yapılmaktadır. Dosya kurtarma sorunu iki çeşit olmaktadır. Birincisi hafıza kartı fiziksel olarak zarar görmesinden dolayı çalışmaması yani telefonun veya bağlı olan cihaz tarafından hiç bir şekilde algılanmaması görmemesi gibi. İkincisi ise yanlışlıkla silinen veya bilinçli olarak silinen video ve fotoğrafların sonradan geri getirilmesi kurtarılması talebidir. Burada önemli olan silindikten sonra hafıza kart üzerine yeni fotoğraf ve video kaydı yapılmamasıdır. Eğer yapıldı ise kısmi yani yarısı veya daha az şeklinde kurtarma yapılabilmektedir.

Örnek spider cihaz resimi aşağıdaki gibidir

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi mühendislerimiz tarafından sd hafıza kartınız özel spider isimli cihaza bağlanarak içindeki dosyalara ulaşmaya sağlanmaktadır. Eğer ana çip devresi tamamen yanıp bozulmadı ise fotoğraf ve video kurtarma başarı oranı %80 dir. sd hafıza kartından silinen fotoğraf video kurtarma

spider

Hafıza kartınız çalışmıyor ise kesinlikle amatör müdahale etmeyiniz ve bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alınız. Amatör müdahale edilen hafıza kartların kurtarma başarı oranı düşmektedir. Bu nedenle doğru müdahale ile profesyonel bir şekilde destek almalısınız.

MR24 adapter 600C

Hafıza kartı veri kurtarma

Fiziksel olarak hafıza kartına müdahale edilecek ise özel sıvı suyuna sokularak yukarıdaki resimde görmüş olduğunuz gibi devre yolu açılmaktadır. Devre yolu açıldıktan sonra spider cihazı ile ilgili noktalara gelecek şekilde yerleştirilerek kurtarma cihazı ile imaj alım işlemi başlamaktadır. Hafıza kartı kurtarma bu işlem emek, sabır ve profesyonellik isteyen bir işlemdir. Hafıza kartınızdan silinen fotoğraf ve video geri getirmek kurtarmak için fiziksel olarak müdahale gerekmez özel cihaz ise direk bağlantısı yapılarak silinen fotoğraflar ve videoların analiz kurtarma işlemi başlatılır.

Veri kurtarma fiyatlarını müşteriler yüksek bulmaktadır ancak burada gördüğünüz gibi özel cihazların dolar üzerinden lisans ücretleri ve harcanan emeğin karşılığında hak edildiğini düşünmekteyiz.


Etiketler: , , ,