Raid Veri Kurtarma

raid veri kurtarma

Raid veri kurtarma, çeşitli disklerin farklı donanım veya yazılımlarla farklı yöntemlerle (Raid1, Raid5, Raid10, vb.) birleştirildiği ve tek bir depo olarak çalıştığı en basit terimdir. İlk yıllarda, sadece orta ve büyük ölçekli şirketler tarafından kullanılan bir depolama sistemi olmasına rağmen, gelişen teknoloji ile artık son kullanıcılar için bile erişilebilir durumdadır.

Yukarıda belirtildiği gibi, Raid sistemiyle yapılandırılmış olan diskler kullanım amaçlarına, güvenlik seviyelerine ve ulaşılabilecek kapasitelere göre çeşitli tiplerde mevcuttur. En yaygın kullanılan baskın türleri Raid-0 ve Raid-5’tir. Buna ek olarak, 0,1,2,3,4,5,6,7,10,10,01,50,60,50E, vb. birçok farklı baskın sistemi vardır. Yeni neslin baskın sistemleri hala geliştirilme aşamasındadır.

Veri Kurtarma İşlem Önemi

Raid verileri ve veri kurtarma işlemleri ayrı bir uzmanlık alanı gerektirir. Günümüz teknolojik çağında, işletmeler kritik verilerin güvenli bir ortamda saklanması ve depolanması gereksinimlerini karşılamak için RAID, SAN ve NAS gibi sunucu tarafı depolama sistemlerini kullanır. Güvenilirliğe ek olarak, kapsamlı ve profesyonel destek gerektiren bir sistemdir. Bu nedenle, veri kurtarma merkezimiz size aynı başarı oranını sağlayacaktır.

Tabi ki, Raid veri kurtarma için firmamızdan profesyonel hizmet almanız gerekir. Aksi durum da amatör yöntemler kullanan şirketler bir çözüm sağlayamayabilir. Profesyonel firmamız aynı zamanda yeni teknolojileri yakından takip ediyor ve problemi çözebiliyor. Firmamız yılların deneyimini elinde barındıran profesyonellerden oluşmaktadır.

raid veri kurtarma

Fiziksel ve yazılım hasarı söz konusu olduğunda, müşteriler daha iyi ve daha iyi hizmet almak için Destek ekibimiz ile görüşebilirsiniz. RAID Destek Ekibimiz veri kurtarma desteği için size yardımcı olur. Web sitesi ve telefon üzerinden iletişime geçmek kolay ve ücretsizdir. Veri kaybıyla ilgili sorunlar sırasında müşteri temsilcileri tarafından doğru şekilde yönlendirilen uzmanlar tarafından çözülebilir ve olası veri kaybını önleyebiliriz.

Raid Veri Kurtarma Sistemleri

Kullanıcılar, Raid veri kurtarma dizilerinin neden başarısız olduğu sorusunun cevabını merak ediyorlar. Hataları 4 farklı grupta inceleyebilirsiniz. Bunlar; baskın donanım hatası, baskın yazılım hatası, insan hatası ve uygulama hatası olarak listelenebilir. Motor veya sensör hataları, sabit sürücü hataları veya sabit sürücü arızası, şimşek, taşma veya yangın gibi yaygın arızalar, baskın donanım hatalarıdır. Bir diski veya bölümü yeniden biçimlendirmek, veri tabanı dosyalarının üzerine yazmak, sabotaj yapmak, şifreyi unutmak insan hatası olarak gruplandırılmıştır.

Sunucuların, virüslerin, eksik bölümlerin veya dizin bozulmalarının bir kaydını yeniden yapılandırma gibi sorunlar yazılım hatalarıdır. Bir uygulama çökmesine genellikle, zarar görmüş veri tabanı dosyaları, veri tabanına erişimi engelleme, uygulamaları çalıştırma veya uzak tablolar neden olur.

Bununla birlikte, bu dört gruptaki herhangi bir başarısızlık durumunda, uzman grubumuz tarafından sunulan destekten yararlanabilirsiniz. RAID veri kurtarma çabalarında yeni yöntemler kullanıyoruz ve Raid sistemlerden veri kurtarma analizimiz kısa sürede hata tespiti sağlıyor.

raid veri kurtarma ile raid sisteminin çökmesi ve bozulması durumunda içerisindeki dosyaların kurtarılma hizmetidir.

Qnap Veri Kurtarma hizmeti nas san sistemleri ve raid yapısında bozulma durumunda oluşan veri kayıplarının geri getirilmesi kurtarılma hizmetidir.

Bilinçsiz müdahaleler, kurtarma süreçleri ve süreçleri nedeniyle veri kaybı uzun sürebilir ve bazen tamamen iyileşmeme riskiyle veri kaybına neden olabilirsiniz. Yanlış bir adım atmamak için uzmanlardan yardım almak adına bizimle iletişime geçebilirsiniz ve en kısa zamanda çözüme beraber gidebiliriz. Özellikle, baskın harddisk kurtarma adı verilen her yazılımın bu amaç için tasarlanmadığını bilmelisiniz. En güncel ve deneyimli ekip ve araçlarımız ile Raid veri kurtarma işlemlerinizi kısa sürede ve güvenilir yöntemler ile yapabilmekteyiz.

Raid veri kurtarma sorunları ve kurtarma işlemleri

Raid sistem kurtarma başarı oranı oldukça yüksektir. Önemli olan profesyonelce bir müdahale edilmesidir. Genel olarak karşılaşılan raid problemler ve kurtarma işlemleri şu şekildedir.

  1. raid sistemi çöktü ve kurtarma ihtiyacı var ise server sunucu üzerinde disklere erişilememe gibi uyarı göreceksiniz.
  2. Bir den fazla disk çalışmaması durumda raid sisteminin çöktüğünü tespit edebilirsiniz.
  3. Hemen server ayarlardan raid yapılandırma bölümüne girin ve disk sağlık durumlarını kontrol edin, eğer disk durdu ise başlatı tıklayarak diski başlatın.
  4. Eğer disklerin hiç biri başlamıyor ise fiziksel sorun var demek tir. Elektriksel sorundan veya mantıksal olarak disk yapıları bozulduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda profesyonel kurtarma cihazları ile müdahale edilip risksiz bir şekilde kurtarılma işlemi yapılmalıdır.