Harddisk Tamiri Nasıl Yapılır Olurmu ?

Müşterilerimizin en çok sorduğu ve merak ettiği bir konu harddisk tamiri olurmu ?

Harddisk tamiri adı altında veri kurtarma işlemi yapmaktayız. Hard disk plaka ve okuyucu uçu zarar gören harddisk tamiri yapılamamaktadır. Hasarlı harddiskten sadece veri kurtarma işlemi yapılmaktadır. Tamir ile çalıştırılan harddisk plak ve iç hasarlarından dolayı kısa zaman içersinde tekrar bozulacağından dolayı onarımı yapılmamaktadır.

Taşınabilir harici harddisk ve 3.5 hard disk kart algoritma gibi sorunlar da algoritma düzeltilerek kullanılabilir ancak yere düşme veya okuyucu ucu zarar görüp içi açılarak veri kurtarımı yapılan bir diskin tekrar kullanılması sakıncalı bir durumdur. Disk içi açıldığında dışarıdaki hava ve toz disk plak yapısına zarar vermektedir. Bu nedenle harddisk tamir edilip çalıştırılsa dahi ömrü ortalama 1 aydır. Tamir edilip kullanılan diskler tekrar bozulduğunda %30 kurtarılma şansı vardır.

Veri kurtarma işlemi titizlik isteyen bir iş olduğundan dolayı mühendis ekip tarafından yapılmaktadır. Yanlış bir müdahale edilirse kurtarılacak disk riske atılmış olabilir ve geri dönüşü olmaz.

Bu nedenle harddisk tamiri yapmıyoruz disk sorununu tespit edip doğru algoritma fiziksel işlemleri yapıp sadece hasarlı diskteki verileri kurtarıyoruz. Kurtardığımız veriler veri gizliliği nedeni ile tarafımızdan açılıp kontrol edilmemektedir. Veri kurtarım sonrası özel yazılımımız dosyaları tek tek tarayarak veri sağlık durumunu bize bildirdiğinden dolayı disk içini açıp kontrol edilmesine gerek kalmamaktadır.

Kurtardığımız verileri müşterimizden yeni bir yedek disk talep ederek oraya kopyalamaktayız.

Summary
Harddisk Tamiri Nasıl Yapılır Olurmu ?
Article Name
Harddisk Tamiri Nasıl Yapılır Olurmu ?
Description
Harddisk Tamiri Nasıl Yapılır Olurmu ?
Author
Publisher Name
Harddisk Tamiri Nasıl Yapılır Olurmu ?
Publisher Logo


Etiketler: ,