intenso harddisk veri kurtarma

Intenso hard disk arızaları ve çözümleri

Intenso hard disk 2.5 harici taşınabilir ve 3.5 harici usb bağlantılı olarak iki çeşit cihaz sık kullanılmaktadır. Intenso markası toshiba marka disk kullanmaktadır. Çok kaliteli olan bu modeller çeşitli kullanıcı hatalarından dolayı şu şekilde arızalana bilmektedir. intenso harddisk veri kurtarma

  • Yere düşürme ve darbeye maruz kalması.
  • Bad sector ve yazılım kaynaklı sorunlar.
  • Okuyucu kafa vurma ve okuma, yazma kafa zayıflığı.
  • Yüksek ve alçak elektrik voltaj sorunundan dolayı zarar görmesi.

Disk arıza yaptıktan sonra bilgisayar tarafından görülmemektedir. Bazı durumlarda bilgisayarı dondurup, yavaş bir şekilde bilgisayarım kısmında yükleniyor gibi yapabilmektedir. Bu gibi durumlarda diskin bilgisayardan çıkarılması gerekmektedir. Disk çalıştırılmaya zorlanmamalıdır. Kesinlikle amatör olarak fiziksel veya yazılımsal olarak diske herhangi bir müdahalede bulunulmaması gerekmektedir. Amatör müdahale bulunulmayan disklerin başarı oranı %95 dir. Intenso harddisk veri kurtarma işlemi profesyonel mühendis ve özel ortamda yapılmaktadır.

intenso veri kurtarma işlemi, özel cihaz ile diskin detaylı analizi yapılarak sorunları tespit edilmektedir. Sorun tespit edildikten sonra müşteriye detaylı olarak bilgi verimektedir. Müşteri onayı ardından veri kurtarma işlemi yapılmaktadır.

Intenso yeni bir marka olduğundan dolayı henüz müşteriler tarafından tam olarak yeni yeni tercih edilmeye başlanmıştır. Toshiba markasının kalitesini hemen hemen tüm insanlar bilmektedir. Intenso markası kutusunun içinde toshiba marka diskler kullanmaktadır.

Intenso harddisklerden dosya kurtarım işlemleri şu şekildedir.

  • Silinen, biçimlendirilen veya bozulan dosyaların kurtarım işlemi.
  • Fiziksel olarak zarar görmüş diskten içerisindeki resim, video ve önemli dosyaların kurtarım işlemleri.
  • Virüs veya zararlı yazılımlar tarafından zarar görmüş dosyaların kurtarımı.

Sık karşılaşılan ve kurtarımı yapılan disk sorunları yukarıdaki gibidir. Amatör müdahale edilmedi ise başarı oranı %95 olarak belirlenmiştir.

Tüm Intenso modellerinin dosya kurtarma işlemleri yapılabilmektedir. Özel cihaz ile Bad sector, Raw formatına dönüşüp, dönüşmediği ve fiziksel sorun olup olmadığı gibi sorunların detaylı bir şekilde analizi yapılarak içerisindeki veriler yüksek başarı oranı ve mühendis ekip ile yapılmaktadır. Diskiniz den normal çalışma sesi dışında anormal bir ses geliyorsa cızırtı, tık sesi gibi derhal bilgisayardan bağlantısı kesilmeli ve profesyonel destek almanız gerekmektedir.


Etiketler: , ,