harddisk 32 gb oldu sorunu

1tb32gb

Harddiskiniz 32 gb olarak mı görünüyor ? Yoksa yanlışlıkla windows başlangıç diski oluştururken tüm yedeklerinizin verilerin olduğu diskimi seçtiniz ?

Genel olarak kullanıcılar harddisk başlangıç diski oluştururken aktif olarak kullandığı diski seçmektedirler ve otomatik olarak başlangıç diski oluşturulan harddisk 32 gb olarak görünmektedir. örnek olarak 1 tb harddiskiniz bilgisayarım kısmında baktığınızda 32 gb veya mevcut kapasitesinden daha düşük olarak gösterilmektedir. Bu gibi durum yaşıyorsanız diskinize hiç bir müdahale etmeyiniz.

harddisk 32 gb oldu sorunu

windows başlangıç disk oluştururken diskinizi istemsiz bir şekilde yanlışlıkla bölümleri silinerek 32 gb kapasiteye düştüğünü görürsünüz ve tüm verileriniz silinmiş olur. Bu gibi durumda hiç bir panik yapmadan diske herhangi bir amatör kurtarma girişimi yapılmamalıdır. Çünkü müdahale edilmeyen hdd ler tarafımızdan %95 başarı oranı ile kurtarılmaktadır.

1 tb hdd 32 gb görünüyor ise windows tarafından başlangıç diski olarak ayarlanmıştır. Bu nedenle diskinizdeki tüm veriler silinmiş ve ilgili disk bölümü yok olmuştur.

1 tb harddisk 32 gb nasıl oldu ?

1 tb hdd 32 gb oldu sorununda ilgili disk partları bölünerek diskinizin bir kısmı 32 gb dönüşüp diğer kalan kısımları ise birleştirilerek hdd arka planda yok olur. Burada yanlış müdahale edilmeden profesyonel cihazımız ile verilerin tamamını eksiksiz bir şekilde kurtarıyoruz.

 


Etiketler: