harddisk parametre hatası

parametre hatasi

harddisk parametre hatası veren harddisk ne yapılır ?

harici harddisk parametre hatası bir çok nedenden kaynaklanabilmektedir genel olarak paremetre hatası okuyucu kafa bozukluğundan dolayı vermektedir. harddisk parametre hatası veren harddisk tarafımızdan ücretsiz analiz yapılarak okuyucu uç kafa sorunları tespit edilip veri kurtarma için okuyucu kafa değiştirilip değiştirilmeyeceği tespit edilmektedir. ayrıca parametre hatasından dolayı raw formata dönüşebilmektedir.

Genel olarak parametre hatalı uyarı nedenleri

  1. Disk windows sistemden güvenli çıkış yapmadan çıkarılması.
  2. Usb giriş elektriksel sorundan dolayı erişim hatası vermesi.
  3. Farklı bir kablo ile hdd çalıştırmayı denemek diske mantıksal olarak zarar vermektedir. Parametre hatalı uyarısı vermektedir.
  4. Üçüncü parti yazılımlar diske müdahale ederek kart yazılımının bozulmasına neden olmaktadır.
  5. Bilgisayarım kısmında sürücü harfi yüklenmeye çalışıyor ancak kapasite boyut göstermiyorsa parametre hatasını düştüğü anlamına gelmektedir.

harici harddisk erişilemiyor hatası okuyucu uç veya yazılımsal olabilmektedir. parametre ve erişilemiyor hatası birden çok nedenden olabileceği için öncelikli diskinizi inceleyip hatayı hangi sorundan dolayı verdiğini tespit etmemiz gerekmekteyiz. harici harddisk parametre hatası alıyorsanız diskinize daha fazla elektrik verip diski zorlamayınız aksi taktirde okuyucu uç kısmında sorun var ise diskinizin plak kısmında çizik oluşursa verilerin kurtarımı hem zorlaşmaktadır hemde kısmi olarak yani tamamının kurtarılması mümkün olmamaktadır. Parametre hatası yanında ilgili sürücüyü belirtmektedir.

Harici harddisk erişilemiyor hatası

harddisk parametre hatası veren harddisk daha fazla elektrik verilmemeli Harici harddisk erişilemiyor hatası ve profesyonel olarak içindeki verilerin kurtarılması için bize danışabilirsiniz. Parametre hatası genel olarak döngüsel bir hatadan dolayı harddisk yazılımının etkilenmesi sonucu oluşmaktadır. Kesinlikle diski onarma, kayıt defterinden değişiklikler yapılmamalıdır. Adaptör kullanılan disklerde elektriksel sorundan dolayı oluşan sorundan dolayı diske yüksek voltaj sorunu disk aniden parametre döngüsel hataya düşebilmektedir. Bu sorunda diske müdahale etmeden özel cihaz ile içindeki verilerin kurtarma işlemi yapılması gerekmektedir. Bazı durumda parametre hatasından dolayı disk raw biçimine dönüşmektedir. Disk yöneticisi bölümünde raw şeklinde yazmaktadır. Bu gibi durumda disk bilgisayar tarafından algılanmamaktadır. Parametre hatalı uyarısı raw formatı bazı durumlarda vermemektedir. Genel olarak taşınabilir harici usb bellek disklerde bu uyarı vermektedir.

 


Etiketler: , ,