Kafa vuran harddiskten veri kurtarma yapılırmı ?

Kafa vurma sorunu genel olarak harddiskin yere düşme, elektriksel yüksek voltaj ve zaman içinde işlevini yitiren okuyucu uçlardan kaynaklanmaktadır. Kafa vuran harddisklerden veri kurtarımı yüksek başarı oranı ile yapılmaktadır. Burada önemli olan uygun donör disk bulunarak veri kurtarımın yapılmasıdır.

Bazı durumlarda kafa vurma, atma sonucu disk plak kısmı çizilerek zarar görmektedir. Bu gibi durumlarda 3 adet ve daha fazla sayıda donör uyumlu disk kullanılmaktadır. Ücretsiz analiz yaparak disk veri kurtarım için kaç tane donör disk ve veri kurtarım başarı oranını tespit etmekteyiz. Kafa vurma ve atma sorunu disk içersinden bip bip veya tık tık sesi veya sürtme gibi seslerin gelmesidir. Kafa vuran harddisklerin dosya data kurtarım başarı oranı %90 dır. Acil veri kurtarma olarak son teknoloji veri kurtarım cihazı ve kendi geliştirdiğimiz özel algoritmalı yazılım kullanmaktayız.

Kafa vuran hard disk acil olarak elektrikten çıkartılmalıdır çünki kafa vurma esnasın da verilerin kayıtlı olduğu plaka kısmını çizmeye başlamaktadır. Çizikli plakalı disklerden veri kurtarımı yapılasa ileri çizik harddisklerden malesef veri kurtarımı yapılamamaktadır. Kullanıcıların yapmış olduğu diğer bir yanlış kafa vuran harddiske aynı model bir disk bulup onun kartını takarak denemesidir. Bu disk plağına daha fazla zarar verecektir. 30 bin sayıyı aşan tüm modelleri kapsayan donör disk arşivimiz ile tüm arızalı disklere hızlı bir şekilde yedek parça bulmaktayız.

KAFA VURAN ATAN HARDDİSKTEN VERİ KURTARMA

Genel olarak kafa vurma sorunu bilgisayardan taşınabilir harici harddiski usb güvenli çıkış yapmadan direk olarak çekerseniz okuyucu uç yuva kısmına hızlı oturacağından zaman içinde yamulmasına ve uçların yamulmasına neden olmaktadır. Ayrıca hard disk ler düşme sonucu kafa vurma problemi yaramaktadır. Düşen diskler %70 oranında kafa vurma sorunu verecektir.

Kafa vurma sorunu yaşıyorsanız öncelikle hemen diskinizi bilgisayar ile bağlantı kablosunu çıkartın ve bizimle iletişime geçiniz. Bazı kullanıcılar bilinçsiz olarak harddiskin içini açarak harddisk tamiri yapmaya çalışmaktadır. Amatör ve bilinçsizce yapılan müdahaleler veri kurtarımı zorlaştırmakta hatta imkansız bir hale getirmektedir. Bu nedenle bizi arayabilir tamamı mühendislerden oluşan ekibimizden ücretsiz analiz ve bilgi alabilirsiniz.


Etiketler: ,