kaybolan veya silinen dosyaları kurtarma nasıl yapılır ?

Silinmiş bir dosyanın geri getirilmesi mümkün müdür ?

Kalıcı olarak silindiğini düşündüğünüz dosyalar aslında silinmez. Sadece map yolu değişir ve geri getirilme başarı oranı %90 dır. Silinen fotoğraf ve video harici veya sabit diskten silinmiş olabilir. Silinen klasör veya fotoğraf olduğunda kesinlikle cihaza hiç bir müdahale etmemeniz gerekir. Müdahale edilir ise başarı oranı düşecektir. Silinen ve kaybolan zaman ve tarih önemlidir.

Yakın zamanda silindi ise kurtarılma başarı oranı daha yüksek olacaktır. Ancak silindikten sonra disk kullanılır ve zaman geçerse kurtarılma başarı oranı düşer. Silinen dosyaları kurtarmak için önceki sürümüne getirilerek kurtarma seçeneği denenebilir. Volume shadow copy, gölge kopya olabilir bu nedenle kopya var mı kontrol etmek gerekir.

Silinen dosya ve fotoğraf veya video geri getirme işlem adımları

Müşterilerimizin çok sorduğu soru silinen dosyaları geri getirmek mümkünmü nasıl yapıyorsunuz sorusu öncelikle profesyonel data kurtarma hizmeti verdiğimiz için hazır veri kurtarma programı değil özel cihaz ve çift gelişmiş algoritmalı yazılım kullanıyoruz. kaybolan veya silinen dosyaları kurtarma nasıl yapılır

Cihaz üzerine bağlanan harddiskinizin derin taranma işlemi yapıldıktan sonra silinen dosyaları geri getirme için hangi algoritmanın kullanılacağı ve veri kurtarım başarı oranı tespit edilmektedir. yüksek işlemcili cihazımız ile tarama yapıldıktan sonra silinen dosyalarınız onar kurtarma mantık algoritması ile kurtarılır.

Kaybolan dosya kurtarım işlemi

Bazı hazır silinen dosyaları geri getirme programları kısmi olarak geri getirse de fotoğraflar görüntülemez şeklinde hata verip dosyalar bozuk çıkıp çalışmamaktadır. Virüslü bir klasör dosyayı otomatik silebilir.

Bu nedenle hazır yazılımları kullanırken çok dikkatli olup silinen dosyalarınıza daha fazla zarar vermemeniz gerekir. Virüsten dolayı harddisk içindeki fotoğraflar ve video kayıtları silinip geri kurtarma ihtiyacı duyulmaktadır.

Özel veri kurtarma cihazımız ve gelişmiş algoritma ile detaylı cihaz taraması yapılarak 3-18 saat arası süren tarama sonucunda onarılarak kurtarma yöntemi ile silinen dosyaların geri getirilmesi yapılır.

silinmiş dosyalar fotoğraf, video gibi dosyaların kurtarılmasında önemli olan mevcut hard disk üzerine defalarca veri yazılıp, silinmemiş olması gerekmektedir.

harddisk veya usb bellek disk kullanılması için biçimlendirilmesi gerekiyor şeklinde uyarı verebilir. Biçimlendirmeden dosya kurtarma için özel cihaz ile %95 başarı oranıyla yapılmaktadır.

Kullanılan cihazlarda en çok silinme yaşanan cihaz listesi.

Silinen Dosyaları Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır

  1. hard disk ten dosya klasör ve fotoğraf silinmesi bunlar; çoğu zaman yanlışlıkla silinebilmektedir. Yada zaman geçtikten sonra silinen bir veriye ihtiyaç duyulmaktadır.
  2. hdd sık kullanıldığından dolayı çekilen resimler ve videolar silindikten sonra geri getirilme ihtiyacı duyulmaktadır.
  3. silinen dosyaları geri getirmek için cihazlarından da ihtiyaç duyulmaktadır.

Sık yaşanan kayıp silinen dosya durumları sorunlar;

  • Cihaza format atılması. kaybolan veya silinen dosyaları kurtarma nasıl yapılır
  • Yanlışlıkla video veya fotoğraf gibi dosyaların silinmesi.
  • İstem dışı diğer cihazlar tarafından otomatik olarak diskin biçimlendirilerek formatlanması.

Silinmiş fotoğraf veya video klasörlerinin geri getirme işlemi

Silinen dosyalar, fotoğraflar, videolar olabilmektedir.  işletim sistemli ve profesyonel fotoğraf . Gün geçtikte fotoğraf kaliteleri arttığından dolayı yüksek kapasitede saklama alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgisayar üzerinden ortak dosyalar veya klasörler silinmektedir. Silinen dosya kayıp olduğundan dolayı sonradan geri getirilmesi çok önemlidir.


Etiketler: ,