klasör şeklinde veri kurtarma

Günümüzde çok karşılaşılan veri kayıplarından bir tanesi yanlışlıkla silinen veya biçimlendirilen fotoğraf veya önemli dosyalardır. Kullandığımız teknoloji sayesinde normal programların geri getiremediği dosyaları ve fotoğrafları özel yöntemler ile kurtarabilmekteyiz. Biçimlendirilen harddiski geri getirme, video, fotoğraf önemli dosyaları kurtarma hizmeti vermekteyiz. Biçimlendirilen, silinen harddisk’ten hizmeti veriyoruz. Klasör halinde data dosya kurtarma klasör şeklinde veri kurtarma

klasör şeklinde veri kurtarma nasıl kurtarılır ?

  1. Hazır veri kurtarma programı kullanıyorsanız sayılı ve alfabe şeklinde sıralar karmakarışık bir hal alır verileriniz.
  2. Biçimlendirmeden veya silinmeden önceki hali gibi gelmesini istiyorsanız profesyonel veri kurtarma cihazı ile kurtarılması yapılması gerekmektedir.
  3. Profesyonel şekilde klasör şeklide ve dosya yapısı ve isimleri bozulmadan veri kurtarımı yapılır.

Gelişmiş algoritmalı cihaz destekli olduğundan dolayı klasör şeklinde veri kurtarma işlemi yapılabilmektedir. Bilindiği gibi hazır pc yazılımları temel tek algoritmalı olduğundan dolayı kurtarmayı temel basit olarak yapabilmektedir. Buda şu anlama gelmektedir. Örnek olarak yanlışlıkla bir tane diskten resim veya word tarzında dosya sildiniz mevcut harddiski biçimlendirmeden veya bilgisayara format atmadan temel düzeyde tek dosya kurtarılabilmektedir. Ancak diskin tamamını bir profesyonel fotoğraf makinası ile veya bilgisayardan tamamını sildi iseniz klasör şeklinde map yapısı bozulduğundan dolayı kurtarılması mümkün değildir. Özel cihaz destekli çift tarama algoritması ise klasör yapılı olarak kurtarılmaktadır.

Hazır veri kurtarma programları genelde verileri klasör isimsiz veya sayılı olarak geri getirir temel algoritmalı olduğundan dolayı hazır programların geri getirdiği çoğu çalışmaz. Özel cihazımız ve gelişmiş çift mantıklı algoritmamız ile klasör şeklinde veri kurtarma işlemi yapılır.

Klasör yapısı neden önemlidir çünki yüzlerce, binlerce dosyanız klasörlü bir şekilde düzenli ve kolay erişimi bulunması zaman ve kullanım açısından çok iyi olmaktadır. Ancak karışık bir dosya yapınız var ise hem zaman hemde iş karışıklığına neden olabilmektedir. Bu nedenle önemlidir. Yanlışlıkla biçimlendirilen veya silinen harddiskten klasör yapısı dosya yapısı bozulmadan geri getirme kurtarılması mümkündür. Önemli olan diske amatör yazılımlar veya deneme yanılma ile dosyaların geri getirilmesi denenmemelidir. Çünki amatör müdahaleler kurtarma başarı oranını düşürebilmektedir. Bu nedenle profesyonel özel cihaz ile yapılmalıdır. Genelde kullanıcılar tv, kamera kayıt cihazı, veya bilgisayar üzerinden yanlışlıkla diski biçimlendirmektedir. Bu nedenle klasör yapılı olarak dosya kurtarma ihtiyacı duymaktadırlar.

 


Etiketler: