Seagete Harddisk Veri Kurtarma

Bozulan seagate dahili ve harici harddisklerden veri kurtarma hizmeti vermekteyiz. Arızalı harddiski detaylı olarak analiz yapıp sorunları tespit ediyoruz. Sorun tespiti ardından tarafınıza bilgi verilerek onay alıyoruz siz veri kurtarma onayı verdikten hemen sonra işleme başlıyoruz ve en kısa sürede datalarınızı kurtarıyoruz.

Seagate taşınabilir harici harddisk ve dahili 3.5 hard disk data dosya kurtarma hizmeti veriyoruz. Seagate harddisk bilgisayar laptop görmüyor ise Seagate harddisk veri kurtarma hizmeti için sitemizdeki talep formunu başvurup diskinizi adresimize gönderebilirsiniz.

seagate harddisk veri kurtarma, yere düşürme, bozulan, açılmayan ve biçimlendirilen, silinen dosyalardan veri kurtarma işlemi yapılmaktadır. Taşınabilir harici seagate diskten dahili disk olmak üzere veri kurtarma yapılmaktadır.

seagate harddisk tamiri ile arızalı disk ten tamir adı altında veri kurtarma yapılmaktadır. Taşınabilir harici disk tamiri ve verileri kurtarma.

Seagate model en çok kullanılan taşınabilir harici disk tir. Ayrıca dahili adaptör model çok kullanılmaktadır. Kullanım esnasında bazı kazalar yaşanabilmektedir.

Seagate sık yaşanan sorunlar;

  1. Yanlışlıkla yere düşürme
  2. Yanlışlıkla silme veya disk biçimlendirme.
  3. Fiziksel yaşanan sorunlar (tık ses, bip ses gelmesi)
  4. Bilgisayarın hiç görmemesi.
  5. Sürücü bilgisayarın kısmında görünüyor ancak disk açılmaması.
  6. Denetim masası > disk yönetiminde disk görünüyor ancak açılmaması.

Seagate disk veri kurtarma çalışma adımları;

  1. Pcb kart sorunları (rom yazılım bozulması) mantıksal sorun.
  2. Okuma, yazma kafası bozulması.
  3. Motor sıkışması.
  4. Yüksek ısıdan dolayı disk çalışmaması.

En çok yaşanan seagate sorunların bu şekildedir. Sorunun tam tespiti çok önemlidir. Özel veri kurtarma cihazı ile seagate arızalı cihazın analizi detaylı olarak yapılarak sorunu tespit edildikten sonra doğru müdahale ile verilerin kurtarılma başarı oranı çok yüksektir. Bu nedenle amatör müdahale edilmemelidir.

Seagate hard drive çok kalitelidir. Ancak kullanıcı tarafından genel olarak bozulmaktadır. En çok karşılaşılan sorun usb disk kullanırken işlem bitip disk çıkarılırken bilgisayar tarafından güvenli çıkış yapılmadan kablosunun direkt olarak çekilmesidir. Kablo direkt çekilirse okuyucu kafa yuva kısmına hızlı bir şekilde çarparak zaman içerisinde okuyucu uç zarar görerek plak kısmına zarar verecek ve disk çalışmamaya başlayacaktır. Bu nedenle seagate disk zarar görebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus tur. Seagate harddisk tamiri adı altında sadece dosya kurtarma işlemi yapılmaktadır. Yani bozulan hdd den sadece içindeki dosyalar kurtarılarak yeni bir hdd ye aktarılmaktadır. Bu nedenle bozuk disk tekrar çalışıp kullanılır hale gelmemektedir. Arızalı diskleri kullanmak sakıncalıdır.

Yukarıdaki resimde 2 adet birbiri ile uyumlu seagate 1 tb 2.5 boyutunda diskleri görüyorsunuz. Fotoğrafın sol tarafındaki “1164” numaralı disk kullanıcı tarafından çeşitli nedenlerden dolayı arızalanmış ve bilgisayar tarafından algılanmamaktadır. Yapılan analiz sonucu okuyucu uç zayıfladığı için ve disk mantıksal sorunu olduğu için bilgisayar tarafından algılanmadığı tespit edilmiştir. Kullanıcı tarafından seagate diskim bilgisayarım kısmında sürücü yükleniyor ancak açılmıyor şeklinde bildiri gelmiştir. Mühendisimiz tarafından yapılan analiz inceleme sonucu disk okuyucu kafa ve kart değiştirilerek seagate veri kurtarma işlemi yapılmıştır. 1 tb olan seagate hdd den 845 gb boyutundaki fotoğraf ve dosyalar eksiksiz %100 kurtarıldı.


Etiketler: , , , ,