Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme NVR dvr cctv kamera kayıtlarından silinen ve arızalanan kamera kayıt cihazından görüntü kurtarma hizmeti veriyoruz. Öncelikle kamera kayıt cihaz arızası detaylı olarak incelenir ve sorun tespit edilir. Sorun tespit edildikten sonra kamera kayıt harddisk i özel cihazımıza bağnalarak veri çözümleme yapılır.

Kamera kayıt görüntüleri nasıl kurtarılır ?

kamera güvenlik kayıt cihazından silinen görüntüyü geri getirme Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme özel olarak analiz yapıldıktan sonra yüksek başarı oranı ile veri kurtarma işlemine geçilir.

Silinen görüntülerin geri getirilebilmesi için tarafımızdan detaylı olarak analizi yapılıp kurtarım durumu tespit edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda silinen görüntülerin üzerine yeni kayıtlar yapıldığından dolayı eski veriler kalıcı olarak silinmektedir. Silinen kamera kayıt görüntülerinin tespiti yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda diskin üzerine yeni görüntü kayıt olsa dahi istemiş olduğunuz kamera kayıdının üzerine yazmadığı sürece görüntülerin kurtarılması yapılmaktadır. Her yeni kayıt yaptığında tüm verilerin bozulacağı anlamına gelmemektedir. Biz görüntü geri getirme kurtarma işlemi için sadece harddiski alıyoruz ancak bazı durumlarda kamera kayıt cihaz kutusunu müşteriden talep edebilmekteyiz.

cctv dvr kamera kayıt cihazlarında önemli olan harddisk kapasitesi ve ne kadar kayıt yaptığıdır yani 15 günlük 1 aylık 2 aylık gibi ve kayıt yapılan görüntünün çözünürlük kalitesi yer kaplama açısından önemlidir. Kamera kayıt cihazlarının bir diğer görüntü kaybı nedeni elektrik gidip gelme sonucu oluşan sorundan dolayı harddiskin zarar görerek arızalanmasıdır. Arızalanan harddisk tarafımızdan detaylı analizi yapılarak kamera kayıt görüntü kurtarma geri getirme başarı oranı tespit edilir. Kamera kayıt cihazları arızalandığında kesinlikle amatör müdahale girişiminde bulunmayınız. Özel lisanslı cihazımız ile yüksek başarı oranı ile kurtarma hizmeti vermekteyiz. Bir diğer karşılaştığımız görüntü kayıp nedeni yanlışlıkla kamera cihazının formatlanması veya kasıtlı olarak sobotaj ile silinmesidir. Ayrıca kamera kayıt cihazlarının harddiskleri sürekli çalıştığından dolayı zaman içinde arızalanmasına neden olmaktadır. Profesyonel uzman mühendis ekibimiz ile yüksek başarı oranıyla görüntü geri getirme kurtarma işlemi için bizden destek alabilirsiniz. Silinen kamera kayıt görüntü kurtarma geri getirme hizmeti.

Silinen kamera kayıtları nasıl kurtarılır ?

 1. kamera kayıt cihazı üzerine tekrardan kayıt yaptığı için eski kayıtlar silinip üzerine tekrar yazarak kayıt işlemi yapar cihaz.
 2. Sadece özel veri kurtarma cihazı ile geçmişe dönülebilir kısmi görüntü veya tamamı kurtarılabilir.
 3. Analiz ile detaylı olarak incelenip istenilen geçmiş tarih kontrol edilmelidir.
 4. silinen kamera kayıtlarının kurtarılması özel algoritmali cihaz ile yapılmaktadır.
 5. dvr cctv özel cihaz ile görüntü geri getirme kurtarma işlemi yapılmalıdır.

Genelde kullanıcıların karşılaştığı sık sorunlardan bir tanesi bir olay anında geçmiş kayıtlara ihtiyaç duyulmasıdır. Kamera kayıt cihazı mevcut kayıtların üzerine aylık, haftalık olarak kayıt yaptığından dolayı eski kayıtlar silinmektedir. Silinen kayıt fark ettiyseniz hiç bir müdahale etmemeniz gerekmektedir. Görüntü kurtarma başarı oranı yüksektir.

blank

Silinme veya bozulma durumlarında kesinlikle amatör müdahale edilmemelidir. Cihazın fişi çıkarılmalı ve cihaz üzerinde hiç bir işlem yapılmaması kurtarım başarı oranını arttırmaktadır.

Kamera kayıt cihazı neden bozulur?

 • yüksek veya alçak güç akımından dolayı
 • 7/24 harddisk çalıştığı için zaman içersinde fiziksel sorun oluşması.
 • ay sonu otomatik olarak eski kayıtlar silinerek yerine yeni görüntüleri kayıt yapması.
 • yanlışlıkla kullanıcı tarafından cihaz ayarlarından tüm kamera kayıt görüntülerin biçimlendirilmesi silinmesi.
 • cctv dvr sistemsel arızaların oluşması.
 • kamera kayıt cihazı görüntü gelmiyor.
 • cctv dvr hdd detaylı olarak incelenip sorun tam tespit edilmelidir.

 

Bu gibi sorunlar yaşıyorsanız profesyonel destek almanız gerekmektedir. Kamera kayıt cihazında sorun var ve içindeki görüntü size lazım ise hiç bir şekilde fiziksel veya yazılımsal müdahale edilmemelidir. Silinen cctv dvr güvenlik kamerasından sadece özel yöntemler ile görüntü kurtarma işlemi yapılmaktadır. Ayrıca harddisk çalışıp çalışmadığını kamera kayıt cihazının ayarlar bölümünden kontrol edebilirsiniz.

 1. ayarlar bölümüne girin
 2. hdd disk kontrol bölümüne giriş yapın.
 3. harddisk bölümünde harddisk markası ve kapasitesi görünüyor ise disk çalışıyor demektir.

Ancak ayarlar bölünde hdd görünmüyor ise harddiskte sorun var demektir. Cihaz çalışıyor anlamına gelmektedir. hdd fiziksel sorunlu olma ihtimali çok yüksek olduğundan dolayı müdahale edilmemesi gerekir. Eğer kayıt cihazında sorun var ise zaten ayarlar bölümüne hiç giremeyeceksiniz. Fiziksel sorunlu hdd sorunu tespit edilerek gerekli işlemler yapılıp görüntü kurtarma işlemi yapılmaktadır.

dvr kamera kayıt cihazları 15 gün veya 30 gün aralıklarla otomatik olarak eski kayıtları silip yeni kayıtları üzerine kayıt yaparak işlevine devam etmektedir. Silinen görüntülerin geri getirilmesi mümkündür.

Hasar görmüş kamera kayıt cihazından kayıp olan kamera kayıtlarının kurtarma işlemidir. Cihazın bozuk, çalışmıyor olsa dahi içindeki görüntülerin geri getirilmesi sağlanmaktadır.


Etiketler: