Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme

silinen-kamera-kayitlarini-geri-getirme

Kamera Kayıtlarının Silinme Nedenler?

Kamera kayıtları bazı sebeplerden dolayı silinebilir. Yok, olabilir ya da ortadan kalkabilir. Bu durum işiniz gereği ya da günlük yaşantınız gereği sizi zor durumda bırakabilir. Bu amaçla çeşitli hizmetler almak durumunda kalabilirsiniz. Verilerinizin kurtarıldığı silinen kamera kayıtlarını geri getirme hizmetini de kapsamaktadır.

Kamera kayıtlarının silinme nedenleri isteğe bağlı olabileceği gibi dijital olan araçtaki arızadan dolayı da gerçekleşmiş olabilir. Veri kurtarma sitemizin bu konuda verdiği hizmetler içerisinde de yer alan nedenler şöyle sıralanmaktadır:

Kamera kayıt kurtarma başlangıç ücreti 1.000 $ + KDV dir. Disk Kapasitesi ve soruna bağlı fiyat artmaktadır.

-Otomatik olarak kamera kayıtları silinmiş olabilir.
-Bu aksaklığın başınıza gelmesini engelleyecek bir program cihazınızda yüklü olmayabilir.
-Kasıtlı olarak kamera kayıtları silinmiş olabilir.
-Yanlışlıkla kamera kayıtları silinmiş olabilir.
-Kamera görüntülerinin kaydedildiği kayıt cihazındaki verileri kurtarmaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
-Her hangi bir alanda hizmet veren firmanızın bir sebepten dolayı kamera kayıt görüntülerine ulaşmanız gerekebilir.

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme NVR dvr cctv kamera kayıtlarından silinen ve arızalanan kamera kayıt cihazından görüntü kurtarma hizmeti veriyoruz. Öncelikle kamera kayıt cihaz arızası detaylı olarak incelenir ve sorun tespit edilir. Sorun tespit edildikten sonra kamera kayıt harddisk i özel cihazımıza bağnalarak veri çözümleme yapılır.

Kamera Kayıtlarını Kurtarmada Önemli Olan Faktörler

Kamera kayıtlarını kurtarmak için ilk olarak verilerinizin ne kadarlık kısmının yok olduğuna ve ne kadarlık kısmının kurtarılması gerektiğine karar verilir. Kayıtlar görüntülerden oluşmaktadır. Bu görüntüleri kayıt eden cihazlar ise disk ya da hard disk denilen depolama alanlarından oluşmaktadır. Kaydı kurtarmak için cihazın disk alanına yoğunlaşılır. Bu işlemleri ancak alanında uzman veri kurtarma ekipleri gerçekleştirebilir. Görüntülerin kurtarılma işlemini zorlaştıran etkenlerden biri de işte bu kullanılan disk kalitesi olabilir.

Hayati önem bile taşıyabilecek olan kamera kayıtlarını kurtarma hizmeti için mutlaka uzman ekip ile çalışmalısınız. Veri kurtarma firmaları kurtarma operasyonlarını alanında uzman kişiler ile gerçekleştirmektedir.

cctv dvr goruntu geri getirme

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirmek İçin Hangi İşlemler Uygulanır?

Kamera kayıtlarını geri getirmek için yapılan müdahaleler kimi zaman bilinçsizce uygulandığı için kurtarılma olasılığını da düşürmektedir.Veri kurtarma firmaları bu işlemi adım adım titizlikle yerine getirmektedir. Öncelikle analiz adımı çok önemlidir. Bu adımda verinin yani kamera kaydının nasıl silindiği tespit edilmeye çalışılır. Analiz adımında diskin arızalı olup olmadığı, kaydın yanlışlıkla mı yoksa isteyerek mi silindiği, elle mi otomatik mi silindiği konuları net hale getirilir. Verinin kayıp olma nedenine göre de bir yol izlenir. Bu nedenlerden dolayı adımların ve işlemlerin cihaza göre ve kaydın kaybedilme nedenine göre doğru şekilde uygulanması için veri kazanma merkezlerine başvurmanız gerekir.

Kamera kayıt görüntüleri nasıl kurtarılır ?

kamera güvenlik kayıt cihazından silinen görüntüyü geri getirme Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme özel olarak analiz yapıldıktan sonra yüksek başarı oranı ile veri kurtarma işlemine geçilir.

Silinen görüntülerin geri getirilebilmesi için tarafımızdan detaylı olarak analizi yapılıp kurtarım durumu tespit edilmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda silinen görüntülerin üzerine yeni kayıtlar yapıldığından dolayı eski veriler kalıcı olarak silinmektedir. Silinen kamera kayıt görüntülerinin tespiti yapılması gerekmektedir. Bazı durumlarda diskin üzerine yeni görüntü kayıt olsa dahi istemiş olduğunuz kamera kayıdının üzerine yazmadığı sürece görüntülerin kurtarılması yapılmaktadır. Her yeni kayıt yaptığında tüm verilerin bozulacağı anlamına gelmemektedir. Biz görüntü geri getirme kurtarma işlemi için sadece harddiski alıyoruz ancak bazı durumlarda kamera kayıt cihaz kutusunu müşteriden talep edebilmekteyiz.

cctv dvr goruntu kurtarma

cctv dvr kamera kayıt cihazlarında önemli olan harddisk kapasitesi ve ne kadar kayıt yaptığıdır yani 15 günlük 1 aylık 2 aylık gibi ve kayıt yapılan görüntünün çözünürlük kalitesi yer kaplama açısından önemlidir. Kamera kayıt cihazlarının bir diğer görüntü kaybı nedeni elektrik gidip gelme sonucu oluşan sorundan dolayı harddiskin zarar görerek arızalanmasıdır. Arızalanan harddisk tarafımızdan detaylı analizi yapılarak kamera kayıt görüntü kurtarma geri getirme başarı oranı tespit edilir. Kamera kayıt cihazları arızalandığında kesinlikle amatör müdahale girişiminde bulunmayınız. Özel lisanslı cihazımız ile yüksek başarı oranı ile kurtarma hizmeti vermekteyiz. Bir diğer karşılaştığımız görüntü kayıp nedeni yanlışlıkla kamera cihazının formatlanması veya kasıtlı olarak sobotaj ile silinmesidir. Ayrıca kamera kayıt cihazlarının harddiskleri sürekli çalıştığından dolayı zaman içinde arızalanmasına neden olmaktadır. Profesyonel uzman mühendis ekibimiz ile yüksek başarı oranıyla görüntü geri getirme kurtarma işlemi için bizden destek alabilirsiniz. Silinen kamera kayıt görüntü kurtarma geri getirme hizmeti.

Silinen kamera kayıtları nasıl kurtarılır ?

 1. kamera kayıt cihazı üzerine tekrardan kayıt yaptığı için eski kayıtlar silinip üzerine tekrar yazarak kayıt işlemi yapar cihaz.
 2. Sadece özel veri kurtarma cihazı ile geçmişe dönülebilir kısmi görüntü veya tamamı kurtarılabilir.
 3. Analiz ile detaylı olarak incelenip istenilen geçmiş tarih kontrol edilmelidir.
 4. silinen kamera kayıtlarının kurtarılması özel algoritmali cihaz ile yapılmaktadır.
 5. dvr cctv özel cihaz ile görüntü geri getirme kurtarma işlemi yapılmalıdır.

Genelde kullanıcıların karşılaştığı sık sorunlardan bir tanesi bir olay anında geçmiş kayıtlara ihtiyaç duyulmasıdır. Kamera kayıt cihazı mevcut kayıtların üzerine aylık, haftalık olarak kayıt yaptığından dolayı eski kayıtlar silinmektedir. Silinen kayıt fark ettiyseniz hiç bir müdahale etmemeniz gerekmektedir. Görüntü kurtarma başarı oranı yüksektir.

silinen kamera kayitlari geri getirme

Silinme veya bozulma durumlarında kesinlikle amatör müdahale edilmemelidir. Cihazın fişi çıkarılmalı ve cihaz üzerinde hiç bir işlem yapılmaması kurtarım başarı oranını arttırmaktadır.

Kamera kayıt cihazı neden bozulur?

 • yüksek veya alçak güç akımından dolayı
 • 7/24 harddisk çalıştığı için zaman içersinde fiziksel sorun oluşması.
 • ay sonu otomatik olarak eski kayıtlar silinerek yerine yeni görüntüleri kayıt yapması.
 • yanlışlıkla kullanıcı tarafından cihaz ayarlarından tüm kamera kayıt görüntülerin biçimlendirilmesi silinmesi.
 • cctv dvr sistemsel arızaların oluşması.
 • kamera kayıt cihazı görüntü gelmiyor.
 • cctv dvr hdd detaylı olarak incelenip sorun tam tespit edilmelidir.

 

Kamera Kayıtlarını Kurtarma Operasyonu

Hizmet detayını arıza yapan kamera kayıt cihazları, görüntüyü kurtarma hizmetleri kapsamaktadır. Bu nedenle eğer kayıt cihazında arıza varsa detaylıca bu incelenir. Bu aşama sorunun tespit edilme aşamasıdır. Sorun ortaya çıktıktan sonra görüntüyü kurtarmak için disk önemli hale gelmiştir. Diskte yer alan veri çözümleme işlemi gerçekleşir. İlk adımı oluşturan analizden sonra direk görüntüyü kurtarma operasyonuna geçilir. Kurtarma durumu da tespit edilir. Ne kadarı kurtarıldı sorusuna net cevap verilir.

Kayıtların kurtarılması bazı durumlarda zorlaşabilir. Bilinçsizce yapılan işlemler buna dahildir. Örneğin herhangi bir sebepten dolayı silinmiş olan kaydın üzerine yeni görüntü kayıtları yapıldığında eski görüntü kurtarılamayacak hale gelebilir. Bu durumda da yok olmuş olan o eski görüntülerin tespitinin yapılması gerekir. Böyle durumlarda sadece disk yeterli gelmeyip kayıt cihaz kutusu da önemli hale gelmektedir.

Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirmede Önemli Olan Noktalar

Yok olmuş yani silinmiş kamera kayıtlarını geri getirmek için bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar şöyle sıralanmaktadır:

-Disk ya da hard diskin kapasitesi.
-Cihazın ne kadar kayıt yaptığı.
-Süre olarak görüntülerin kaydedilme zamanı örneğin 1 hafta ya da 1 ay gibi bir süreyle mi kaydedildiği önemlidir.
-Görüntülerin çözünürlük kalitesi de geri getirmede oldukça önemlidir.
-Görüntülerin yer kaplama alanının belirlenmesi de önem arz etmektedir.
-Disk arıza yapmış olabilir. Bu arıza da görüntülerin kaydedilmesini engellemiş olabilir. En önemli arıza nedeni sürekli gidip gelen elektrik kesintisi olabilir.
-Arıza yapan diskte arıza nedeninin belirlenmesi kurtarılmayı ciddi derecede etkilemektedir.
-Kayıt cihazı bir başka nedenden dolayı arıza yapsa bile verilerin kurtarılması için direk olarak veri kurtarma merkezine başvurunuz.
-Kayıt cihazına format işlemi yapıldığında görüntüler gidebilmektedir.
-Diskler sürekli çalıştığında zamandan dolayı eskiyebilir ve kendi kendine arıza yaratabilir. Bu durumda görüntülerin kaybedilmesine neden olabilir.

Bu gibi sorunlar yaşıyorsanız profesyonel destek almanız gerekmektedir. Kamera kayıt cihazında sorun var ve içindeki görüntü size lazım ise hiç bir şekilde fiziksel veya yazılımsal müdahale edilmemelidir. Silinen cctv dvr güvenlik kamerasından sadece özel yöntemler ile görüntü kurtarma işlemi yapılmaktadır. Ayrıca harddisk çalışıp çalışmadığını kamera kayıt cihazının ayarlar bölümünden kontrol edebilirsiniz.

 1. ayarlar bölümüne girin
 2. hdd disk kontrol bölümüne giriş yapın.
 3. harddisk bölümünde harddisk markası ve kapasitesi görünüyor ise disk çalışıyor demektir.

Ancak ayarlar bölünde hdd görünmüyor ise harddiskte sorun var demektir. Cihaz çalışıyor anlamına gelmektedir. hdd fiziksel sorunlu olma ihtimali çok yüksek olduğundan dolayı müdahale edilmemesi gerekir. Eğer kayıt cihazında sorun var ise zaten ayarlar bölümüne hiç giremeyeceksiniz. Fiziksel sorunlu hdd sorunu tespit edilerek gerekli işlemler yapılıp görüntü kurtarma işlemi yapılmaktadır.

silinen kamera kayıtlarını geri getirme

silinen kamera kayıtlarını geri getirme

Kamera Kayıtları Nasıl Kurtarılır?

Teknolojik yapısından dolayı kamera kayıt cihazları silinen eski kaydın üzerine tekrardan kayıt yapar. Bu yüzden de sadece veri kurtarma firmaları bunu çözebilir. Geçmişe dönmek için özel veri kurtarma cihazlarına ihtiyaç vardır. Bu sayede geçmişe dönülerek görüntü kurtarılabilir. Kişi ya da kurumun isteği üzerine geçmiş kaydın tarihi veri olarak alınır. Bu tarihe göre yok olan kamera kayıtlarının taraması yapılır.

Veri kurtarma cihazları özel tasarlanmış karışık algoritmalardan oluşur. Bu yüzden de kamera kayıt cihazlarında görüntü kurtarma işlemi bu özel cihazlar ile ancak gerçekleştirilebilir. Kişiler geçmiş kayıtlara ihtiyaç duyduğunda bu bir sorunu oluşturmaktadır. Oysaki veri kurtarma merkezleri sayesinde artık böyle bir sorun ortadan kaldırılmaktadır. Geçmiş kayıtlara kişinin ulaşması silindiğinden dolayı oldukça zordur. Geçmiş kayıtların silinme nedeni ise cihazın üzerine yeni görüntü kaydediyor olmasıdır. Bu durumu fark ettiğiniz taktirde ya da geçmiş görüntüye ihtiyaç duyduğunuz taktirde tek yapmanız gereken müdahale etmeden veri kurtarmaya başvurmaktır.

Otomatik Olarak Silinen Kamera Kayıtlarını Geri Getirme Neyi İfade Etmektedir?

Kamera kayıtlarının cihazın formatı gereği geçmiş görüntüleri otomatik olarak silmesini ifade etmektedir. Kayıt cihazları 15 ya da 30 gün aralıklar ile eski görüntüleri otomatik olarak silmektedir. Kayıt cihazları işlevini yeni kayıtlar yaparak yerine getirmektedir. Otomatik olarak kayıt cihazını sildiği bu görüntüler ihtiyaç duyulduğunda ya da fark edildiğinde veri kurtarma merkezi tarafından geriye getirilmektedir. Bu aşamada önemli olan hangi tarih aralıklarında cihazın görüntüyü otomatik olarak sildiğidir. Bu aşamada da veri kurtarma merkezi analizini yaparak bu bilgiyi cihaz üzerinden tespit etmektedir. Daha sonrasında da silinen geçmiş kaydı özel cihazlar ile geri getirilmektedir.

Kamera Kayıtlarını Kurtarma Neyi İfade Etmektedir?

Kamera kayıt görüntülerini kaydeden cihaz herhangi bir sebepten dolayı zarar görmüş olabilir. Bu sebep bir elektrik kesintisi olabilir. Bunun yanında cihazın kullanım ömrünün dolması da olabilir. Eskimeden kaynaklı cihaz arıza yapmış olabilir. Böyle bir durumda görüntülerin kurtarılması gerekir. Cihaz arıza yapmış olsa bile görüntüler kurtarılabilmektedir.

El İle Kasıtlı Olarak Silinen Kamera Kayıtları Geri Getirilir mi?

Sorunun çok basit bir cevabı vardır evet el ile kasıtlı silinen kamera kayıtları veri kurtarma merkezi tarafından geriye getirilebilir. Kurtarılmak istenen görüntü merkeze bildirilir. Görüntülerin nasıl ve ne zaman silindiği merkez tarafından tespit edilir. Bu tespit sonucunda da videolar kurtarılabilir. El ile kamera kaydının kasıtlı silinmesi bir sabotaj örneğidir. Veri kurtarma firmaları bu sabotaja karşılık verecek teknolojiye sahiptir. Bu yüzden gerekli olunan her yerde kişi ve kurum haklarını kendilerine teslim etmektedir.

Son zamanlarda eğitim kurumları için kamera kayıtları önemlidir. Bakanlık tarafından destek verildiğinden dolayı öğrenci giriş, çıkış saatleri gibi kamera kayıtlarının yedeklenmesi ve arşivlenmesi gerekmektedir. Özel rehabilitasyon eğitim merkezleri açısından bu kayıtlar çok önemlidir.

Genel olarak kamera kayıtları aylık olarak kayıt yapar ve süre dolduktan sonra geriden başlayarak silerek ileri doğru yazmaktadır. Tabi burada cihaz markası önemlidir. Bazeı modelleri kalıcı olarak silmektedir. Bazıları ise mevcut kayıtların üzerine yazmaktadır. Bu kamera kayıtlarının geri getirilmesi için önemli faktördür.

dvr kamera kayıt cihazları 15 gün veya 30 gün aralıklarla otomatik olarak eski kayıtları silip yeni kayıtları üzerine kayıt yaparak işlevine devam etmektedir. Silinen görüntülerin geri getirilmesi mümkündür.

Hasar görmüş kamera kayıt cihazından kayıp olan kamera kayıtlarının kurtarma işlemidir. Cihazın bozuk, çalışmıyor olsa dahi içindeki görüntülerin geri getirilmesi sağlanmaktadır.


Etiketler: