SSD Disk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır ?

imagessds

Günümüzde teknoloji çağındaki gelişmeler sonucu kullandığımız telefonlar ve bilgisayarlar da sürekli değişmektedir. Kullandığımız akıllı telefonlar ve bilgisayarlar çok sık kullanılmakta ve bu da tüm kişisel verilerin, dosya ve özel bilgilerin hard diskler tarafından depolanmasına yol açmaktadır. Gelişen teknoloji sebebiyle kullanılan hard diskler de büyük ölçüde değişim göstermektedir. SSD diskler de bu değişen türler arasında en çok kullanılan türdür.

SSD Diskler Neden Bozulur ?

SSD diskler diğer tüm mekanik disklere göre daha dayanıklıdır. Normal diskler kadar herhangi bir düşmede veya dış ortamdan kaynaklı darbeler sonucu hasar görmez. Bu sebeple SSD hard disklerin bozulma nedenleri genellikle işletim sistemlerinden kaynaklı hatalar sonucu olmaktadır. Ayrıca işletim sisteminde ortaya çıkan virüs yazılımları da SSD disklerin bozulmasına yol açabilir.

SSD Disk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır ?

SSD diskler her ne kadar diğer disklere göre daha kullanışlı bir tercih olsa da buradaki sistemin bir dezavantajı da mevcuttur. Verileriniz kolay depolanabildiği gibi aynı şekilde kolay da silinebilmektedir. SSD hard disk veri kurtarma işlemini kendinizin yapması oldukça zordur. Yaptığınız herhangi bir yanlış hamle verilerinizin tamamen yok olmasına sebep olabilir. SSD diskler oldukça hassastır bu sebeple bozulan, fiziksel darbe alan hard disklerinizin detaylı incelemesi kullandığımız ileri sistemler sayesinde yapılmaktadır. Zarar gören disklere siz bir hamlede bulunmadan tarafımıza ulaştırmalısınız.

SSD disk veri kurtarma işlemi, diğer sabit disklerden daha zor yapılmaktadır. Evde veri kurtarma adı altında olan uygulamalar vasıtasıyla sorunu gidermeye çalışmanız sorunun giderilememesinin yanında aynı zamanda sağlam olan verilerinizin de kaybolmasına neden olabilir. Siz bir şey yapmaktan kaçınmalı ve işi uzmanlarına bırakmalısınız. İlk olarak yapmanız gereken talep formunu doldurmaktır. Bize gerekli tüm bilgileri vermiş olmanız daha iyi bir sonuç elde etmemiz için önemlidir. Daha sonra tarafımıza ulaştırdığınız SSD disk için gerekli incelemeler yapılır. Soruna neyin sebep olduğunu bilmek gerekir. Bu yüzden uzmanlarımız detaylı inceleme sonucunda sorunu tespit eder. Ve alınan onay sonucu SSD disk veri kurtarma işlemini gerçekleştirir. Herhangi bir müdahale etmeden bize ulaştırılan disklerde veri kurtarma işlemini büyük oranda gerçekleştirebildiğimizi söyleyebiliriz.

SSD Disk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır ?


Etiketler: , ,