silinen dosyaları geri getirme

silinen

yanlışlıkla silinen dosyalar, fotoğrafları ve videoları kurtarmak geri getirmek mümkün. Özel cihazımız ile gelişmiş algoritma ile silinen dosyaları klasör yapısı ile geri getiriyoruz. Burada önemli olan silinen cihaz üzerinde hiç bir amatör müdahale yapılmaması. silinen dosyaları geri getirme programı amatör olarak yanlış kullanılmaktan dolayı diskinizin veri kurtarımı zorlaşmaktadır hatta imkansız bir hale gelmektedir.

silinmiş bir dosyanın kurtarılması mümkün mü ?

Diskinizin için boş görünüyorsa sildi veya biçimlendirdi iseniz hiçbir müdahale yapmadan bize danışarak %95 yüksek başarı oranı ile verilerinizi kurtarıyoruz. Geri dönüşüm çöp kutusundan sildiğiniz dosyaları kurtarıyoruz. Harddisk ve ssd disklerden veri kurtarma hizmeti veriyoruz.

Ücretsiz analiz yaparak veri kurtarım durumunu tespit ediyoruz. Cihaz üzerinde dosya kurtarma algoritması ve veri kurtarım oranı tespit edildikten sonra silinen dosyaları kurtarma işlemine başlıyoruz. Silinen veri kaybından sonra önemli olan diske medyaya amatör müdahale edilmemesidir. Silinen fotoğraf arşivinin kurtarılmadan önce hangi algoritmanın kullanılacağı tarafımızdan tespit edilip doğru müdahale ile geri getirme kurtarma işlemini başlatmaktayız.

Dijitalleşen dünyada en büyük sorunlardan biri. Neredeyse tüm verilerimiz dijital olarak bilgisayarlarımızda, taşınabilir disklerimiz de  bulunuyor. Silinmemesi gereken hayati bilgiler ne olabilir? Bir üniversite ya da yüksek lisans öğrencisi için bitirme projesi ya da tezi olabilir. Vefat eden yakınınızla çekildiğiniz son fotoğraflarınız ya da belli bir yıldan bu yana biriktirdiğiniz fotoğraf arşiviniz olabilir. Yada çok önemli iş dosyanız olabilir.

silinmiş fotoğraf ve video geri getirme işlemi

Özel cihazımız ile silinen harddiskten detaylı olarak analiz yapılır ve dosya kurtarım durumu tespit edilir. Bizim özel cihazımızın farkı verileri klasör şeklinde kurtarmaktadır. Yani hazır veri kurtarma programları bir kısmını kurtarır veya hiç kurtaramaz gelişmiş algoritmalı cihazımız ile %95 başarı oranı ile veri kurtarma hizmeti veriyoruz.

kaybolan veya silinen dosyaları kurtarma nasıl yapılır ?

Çift algorita ile doğrudan kurtarmada başarılı olunan işlem ctrl alt delete ile silinen dosyaları kurtarma işlemidir. Aynı şekilde biçimlendirilen harddiskten dosya kurtarma yapılmaktadır. Masaüstünden, ortak klasörden tüm cihazlardan silinmiş dosyaları kurtarıyoruz. Ayrıca taşınabilir harici harddisklerde televizyon tv veya android iphone gibi telefonlara bağlandığında harddiskinizi otomatik olarak biçimlendirip silmektedir. Ayrıca windows kurulum aracı harddiskinizi silip biçimlendirebilmektedir. silinen veya biçimlendirilen harddisk içindeki verileri kurtarma

silineni kurtarma

Telefon ve tablet gibi cihazlarda yeni çekilen fotoğraflar yüksek yer kapladığından ve alan kısıtlı olduğundan çoğu zaman yer açmak için yanlışlıkla resim, fotoğraf silinebilmektedir. Yanlışlıkla sildiğiniz fotoğraf önemli ise silinen fotoğrafların kurtarılması için çeşitli veri kurtarma programları denenmektedir. Ancak hazır yazılımlar kısmi olarak veya bozuk olarak getirmektedir çoğu zaman buda işe yaramamaktadır.

SİLİNEN DOSYALARI GERİ GETİRME

Silinen dosyaları kurtarmak için ne yapılmalıdır aşamaları ?

 1. öncelikle dosya silindi ise telefon veya hafıza kartı, harddiskte olabilir müdahale etmeyiniz.
 2. Hazır yazılımlar basit algoritmalı olduğundan dolayı dosyalarınızı bozuk olarak getirecektir.
 3. Kesinlikle telefon veya harddiski tekrardan biçimlendirme veya silme işlemi yapmayınız.
 4. Profesyonel destek almalısınız.

Peki hdd ve ssd de silinen dosyalar nasıl kurtarılır ?

 1. ssd disklerde trim desteği olduğu için silinen diskinizin bloklarına yeni veriler yazıldığı için kurtarma yapamazsınız.
 2. ssd trim desteği ile bloklar silindi ise hazır veri kurtarma programları işe yaramaz ancak profesyonel veri kurtarma firma cihazı ile kurtarma kısmi olarak denenebilir.
 3. normal plaklı harddisk ise taşınabilir veya harici bir diskten yanlışlıkla silme veya biçimlendirme yaptınız ise burada şanslısınız bilgisayarım  sürücü kısmından disk boş görünüyorsa verilerin biçimlendirildiğini anlayabilirsiniz. Burada şanslısınız çünki profesyonel veri kurtarma cihazımız ile verilerinizi %95 kurtarırız.
 4. yanlışlıkla usb bellek yerine hızlı biçimlendir seçeneği ile harddiski biçimlendirmiş veya silmiş olabilirsiniz.
 5. harddisk silinen dosyaları kurtarma işlemi yüksek sonuç vermektedir.
 6. Taşınabilir usb harici bir harddisk ten silinen dosyaların kurtarılma oranı yüksektir.

taşınabilir harddisk üzerinden yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılması mümkündür. Bazı kullanıcılar akıllı telefonlardan veya akıllı tv cihazları üzerinden hdd bağlayarak cihaz üzerinden yanlışlıkla biçimlendirme yapabilmektedir. Bu gibi durumlarda dosyaların geri getirilmesi mümkündür.

Harddiskten Silinen Fotoğrafların Geri Kazanılması

Yanlışlıkla veya fiziksel bir hasarla silinebilen fotoğrafları kurtarmak için yapılan yanlış bir işlem fotoğrafı kaybettirebilir. Geri dönüşüm kutusunda da belli bir süre bekletildikten sonra otomatik silinir. Bu durumda detaylı bir analiz yapılır.

Fotoğraflar virüs problemi nedeniyle silindiyse kurumsal bir destek almak gereklidir. Virüsün cihaza başka etkileri de olabileceği için bu durumda vakit kaybedilmemelidir.

​Özellikle böyle acil durumlarda müşteri güveni ve memnuniyetiyle ACİL VERİ KURTARMA olarak sizlere hizmet veriyoruz. Kurumsal bir hizmete başvurmanız gerektiğinde mesleki donanımı tam olan çalışanlarımızı sizlere sunuyoruz. Güvenliğinden emin olduğunuz profesyonellere başvurmanın sizin için en iyi seçenek olduğunu unutmayın.

Silinen dosyaların kurtarım başarı oranı ve uzantıları listedeki gibidir;

 • mp4, avi, mov gibi video uzantılı dosyaların geri getirilmesi
 • jpg, jpeg, png, gif gibi fotoğraf uzantılı silinen dosyaların geri getirilmesi kurtarılması gibi.
 • exe, pdf gibi özel dosyaların kurtarılması mümkündür.

Harddiskten veya ssd diskten silinen dosyaların geri getirilmesi yukarıdaki dosya uzantıları ile mümkündür.

Mobil cihazlar , fotoğraf makina cihazlarından ziyade notebook, laptop, bilgisayarlardan harddiskten silinen veya biçimlendirilen dosyaların kurtarılması daha yüksek başarı oranıdır. SSD disklerde “trim” özelliği; yani veri kayıt edici dosya bloklar üzerine kayıt edip ardından üzerine yazıp kalıcı olarak sildiği için geri getirilmesi imkansızdır.

Ancak klasik plakalı hdd disklerde silinen dosyalar sadece map blok adres yolu değiştiğinden dolayı kurtarılması %100 dür. Bu nedenle bilgisayar harddisklerinden silinen dosyaların kurtarılması daha yüksek başarı oranı ile mümkündür. Bazı durumlarda bilgisayara virüs bulaştığından dolayı dosyalar silinmektedir. Virüs bulaşan diskten veri kurtarmak mümkündür ancak önemli bir husus vardır; virüs bulaştıktan sonra dosyaya kalıcı olarak zarar vermiş olmaması gerekmektedir. Virüsler zararlı yazılımlar olduğundan dolayı dikkat edilmesi gerekmektedir.

Çoğu kişinin merak ettiği sorulardan bir tanesi silinmiş dosyalar geri getirilir mi sorusu ; evet silinmiş dosyalar özel gelişmiş algoritmalı cihaz ve yazılım ile geri getirilebilir. Önemli olan amatör müdahale edilmeden profesyonel bir şekilde müdahale edilerek özel cihaz üzerinden kurtarılma işleminin yapılmasıdır.

Dosya kurtarma işlemi veri kaybı yaşanmış bir cihazdan fotoğraf, word, excel, database, klasör gibi verilerin kurtarma işlemine dosya kurtarma denir. Özel cihaz ve gelişmiş cihaz ile işlem yapılır. Hedeflenen dosya başarılı bir şekilde geri getirilmesi sağlanma işlemidir.

biçimlendirme isteyen diskten veri kurtarmak mümkün dür. Disk fiziksel veya mantılsak sorundan dolayı hataya düştüğü zaman otomatik olarak biçimlendirilsinmi diye kullanıcıya mesaj vermektedir. Biçimlendirilsinmi uyarısının çözümü vardır.

 1. biçimlendirme isteyen diskten veri kurtarma için disk kapatıp, açılıp tekrar denenmelidir.
 2. Bilgisayarım sağ tık ayarlar bölümünden disk başlat seçeneği seçilmelidir.
 3. Mantıksal veya yazılımsal hata var ise 2 ci seçenek çözüm olacaktır.
 4. Eğer disk başlatılamıyor ve sürekli hata veriyorsa fiziksel sorun olduğu anlamına gelmektedir


Etiketler: , , , , ,