silinen dosyaları geri getirme

silinen dosyaları geri getirme

yanlışlıkla silinen dosyalar, fotoğrafları ve videoları kurtarmak geri getirmek mümkün. Özel cihazımız ile gelişmiş algoritma ile silinen dosyaları klasör yapısı ile geri getiriyoruz. Burada önemli olan silinen cihaz üzerinde hiç bir amatör müdahale yapılmaması. silinen dosyaları geri getirme programı amatör olarak yanlış kullanılmaktan dolayı diskinizin veri kurtarımı zorlaşmaktadır hatta imkansız bir hale gelmektedir.

Diskinizin için boş görünüyorsa sildi veya biçimlendirdi iseniz hiçbir müdahale yapmadan bize danışarak %95 yüksek başarı oranı ile verilerinizi kurtarıyoruz. Geri dönüşüm çöp kutusundan sildiğiniz dosyaları kurtarıyoruz.

Harddisk ve ssd disklerden veri kurtarma hizmeti veriyoruz. Ücretsiz analiz yaparak veri kurtarım durumunu tespit ediyoruz. Cihaz üzerinde dosya kurtarma algoritması ve veri kurtarım oranı tespit edildikten sonra silinen dosyaları kurtarma işlemine başlıyoruz.

Silinen veri kaybından sonra önemli olan diske medyaya amatör müdahale edilmemesidir. Silinen fotoğraf arşivinin kurtarılmadan önce hangi algoritmanın kullanılacağı tarafımızdan tespit edilip doğru müdahale ile geri getirme kurtarma işlemini başlatmaktayız.

silinen dosyaları geri getirme işlemi nasıl yapılır ?

Müşterilerimizin çok sorduğu soru silinen dosyaları geri getirmek mümkünmü nasıl yapıyorsunuz sorusu öncelikle profesyonel data kurtarma hizmeti verdiğimiz için hazır veri kurtarma programı değil özel cihaz ve çift gelişmiş algoritmalı yazılım kullanıyoruz. Cihaz üzerine bağlanan harddiskinizin derin taranma işlemi yapıldıktan sonra silinen dosyaları geri getirme için hangi algoritmanın kullanılacağı ve veri kurtarım başarı oranı tespit edilmektedir. yüksek işlemcili cihazımız ile tarama yapıldıktan sonra silinen dosyalarınız onar kurtarma mantık algoritması ile kurtarılır. Bazı hazır silinen dosyaları geri getirme programları kısmi olarak geri getirsede fotoğraflar görüntülemez şeklinde hata verip dosyalar bozuk çıkıp çalışmamaktadır. Bu nedenle hazır yazılımları kullanırken çok dikkatli olup silinen dosyalarınıza daha fazla zarar vermemeniz gerekir. Çift algorita ile doğrudan kurtarmada başarılı olunan işlem ctrl alt delete ile silinen dosyaları kurtarma işlemidir. Aynı şekilde biçimlendirilen harddiskten dosya kurtarma yapılmaktadır. Masaüstünden, ortak klasörden tüm cihazlardan silinmiş dosyaları kurtarıyoruz. Ayrıca taşınabilir harici harddisklerde televizyon tv veya android iphone gibi telefonlara bağlandığında harddiskinizi otomatik olarak biçimlendirip silmektedir. Ayrıca windows kurulum aracı harddiskinizi silip biçimlendirebilmektedir.

Silinen dosyalar, fotoğraflar, videolar olabilmektedir. Genelde android, ios işletim sistemli telefon ve profesyonel fotoğraf makinalarından çekilebilmektedir. Gün geçtikte fotoğraf kaliteleri arttığından dolayı yüksek kapasitede saklama alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Cloud bulut depolama gün geçtikçe yaygın bir hale gelsede internet upload yükleme hızı yavaş olduğundan dolayı kullanıcıları yormaktadır. Telefon ve tablet gibi cihazlarda yeni çekilen fotoğraflar yüksek yer kapladığından ve alan kısıtlı olduğundan çoğu zaman yer açmak için yanlışlıkla resim, fotoğraf silinebilmektedir. Yanlışlıkla sildiğiniz fotoğraf önemli ise silinen fotoğragların kurtarılması için çeşitli veri kurtarma programları denenmektedir. Ancak hazır yazılımlar kısmi olarak veya bozuk olarak getirmektedir çoğu zaman buda işe yaramamaktadır.

Silinen dosyaları kurtarmak için ne yapılmalıdır aşamaları ?

 1. öncelikle dosya silindi ise telefon veya hafıza kartı, harddiskte olabilir müdahale etmeyiniz.
 2. Hazır yazılımlar basit algoritmalı olduğundan dolayı dosyalarınızı bozuk olarak getirecektir.
 3. Kesinlikle telefon veya harddiski tekrardan biçimlendirme veya silme işlemi yapmayınız.
 4. Profesyonel destek almalısınız.

Peki hdd ve ssd de silinen dosyalar nasıl kurtarılır ?

 1. ssd disklerde trim desteği olduğu için silinen diskinizin bloklarına yeni veriler yazıldığı için kurtarma yapamazsınız.
 2. ssd trim desteği ile bloklar silindi ise hazır veri kurtarma programları işe yaramaz ancak profesyonel veri kurtarma firma cihazı ile kurtarma kısmi olarak denenebilir.
 3. normal plaklı harddisk ise taşınabilir veya harici bir diskten yanlışlıkla silme veya biçimlendirme yaptınız ise burada şanslısınız bilgisayarım > sürücü kısmından disk boş görünüyorsa verilerin biçimlendirildiğini anlayabilirsiniz. Burada şanslısınız çünki profesyonel veri kurtarma cihazımız ile verilerinizi %95 kurtarırız.

taşınabilir harddisk üzerinden yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılması mümkündür. Bazı kullanıcılar akıllı telefonlardan veya akıllı tv cihazları üzerinden hdd bağlayarak cihaz üzerinden yanlışlıkla biçimlendirme yapabilmektedir. Bu gibi durumlarda dosyaların geri getirilmesi mümkündür.

Silinen dosyaların kurtarım başarı oranı ve uzantıları listedeki gibidir;

 • mp4, avi, mov gibi video uzantılı dosyaların geri getirilmesi
 • jpg, jpeg, png, gif gibi fotoğraf uzantılı silinen dosyaların geri getirilmesi kurtarılması gibi.
 • exe, pdf gibi özel dosyaların kurtarılması mümkündür.

Harddiskten veya ssd diskten silinen dosyaların geri getirilmesi yukarıdaki dosya uzantıları ile mümkündür. Basit aşamalı kurtarmayı aşağıdaki seçenek ile yapabilirsiniz;

 1. Silinen dosyaları geri getirmek için ayarlar bölümüne girin > “geri getir” butonuna tıklayın. Karşınıza çıkan “evet” , “hayır” seçeneğinden “evet” seçeneğini seçin.
 2. Kurtarılması istediğiniz dosya uzantısını seçtikten sonra cihaz otomatik olarak tarama yapacaktır.
 3. Eğer dosya geliyor ve çalışmıyorsa onarma yapmadı anlamına gelmektedir. Cihaz üzerinden “menü” ye giriniz ardından “silinen dosyaları geri getirme” butonuna tıklayınız.
 4. Yukarıdaki adımda > kurtarılan, geri getirilen dosyalar çalışmıyor ise basit algoritma ile yapılamadığı anlamına gelmektedir.

Mobil cihazlar , fotoğraf makina cihazlarından ziyade notebook, laptop, bilgisayarlardan harddiskten silinen veya biçimlendirilen dosyaların kurtarılması daha yüksek başarı oranıdır. SSD disklerde “trim” özelliği; yani veri kayıt edici dosya bloklar üzerine kayıt edip > ardından üzerine yazıp kalıcı olarak sildiği için geri getirilmesi imkansızdır. Ancak klasik plakalı hdd disklerde silinen dosyalar sadece map blok > adres yolu değiştiğinden dolayı kurtarılması %100 dür. Bu nedenle bilgisayar harddisklerinden silinen dosyaların kurtarılması daha yüksek başarı oranı ile mümkündür. Bazı durumlarda bilgisayara virüs bulaştığından dolayı dosyalar silinmektedir. Virüs bulaşan diskten veri kurtarmak mümkündür ancak önemli bir husus vardır; virüs bulaştıktan sonra dosyaya kalıcı olarak zarar vermiş olmaması gerekmektedir. Virüsler zararlı yazılımlar olduğundan dolayı dikkat edilmesi gerekmektedir.

Summary
silinen dosyaları geri getirme
Article Name
silinen dosyaları geri getirme
Description
silinen dosyaları geri getirme
Author
Publisher Name
silinen dosyaları geri getirme
Publisher Logo


Etiketler: , ,